سلامت

کاهش وزن و رفع استرس با این ورزش بی نظیر

کاهش وزن و رفع استرس با این ورزش بی نظیر
بدون شکً می دانید برای کاهش وزن، باید میزان کالری که می سوزانید از کالری دریافتی تان بیشتر باشد.

به گزارش گپ گاه،  بدون شک می دانید برای کاهش وزن، باید میزان کالری که می سوزانید از کالری دریافتی تان بیشتر باشد.

اما ممکن است برایتان عجیب باشد که چطور ورزش یوگا می تواند به لاغر شدن شما کمک کند، ورزشی که حتی ضربان قلب شما را بالا رفتن نمی دهد! در این مطلب رابطه ورزش یوگا با کاهش وزن را بررسی کرده ایم که پیشنهاد می کنیم در ادامه مطالعه کنید.

آیا یوگا باعث لاغری خواهد شد؟
کوتاه ترین پاسخ این سوال که آیا یوگا باعث لاغری خواهد شد، این است که خیلی راحت بگوییم پاسخ کوتاهی برای این سوال وجود ندارد! یوگا بسیار گسترده است.

بدون شکً می توانید با انجام یوگا بطور منظم وزن کم کنید، اما افزودن یوگا به روال تمرینی تان تضمین نمی کند که شما وزن کم کنید. اینکه آیا شما با انجام یوگا وزن کم می کنید یا خیر، به کل کالری سوزانده شده روزانه و کالری هایی که روزانه دریافت می کنید بستگی دارد.

یوگا در صورتی که به طور منظم انجام شود می تواند منجر به کاهش وزن شود ولی نه به اندازه ای که معمولا فعالیت فیزیکی را به کاهش وزن مرتبط می دانیم. اصولا کاهش وزن زمانی اتفاق می افتد که میزان کالری دریافتی فرد از میزان کالری مصرفی کمتر باشد. در صورتی که فرد ورزش کند انرژی بیشتری مصرف می کند.

در صورتی که می خواهید وزن کم کنید نباید به حرکات کششی و آرامش بخش اکتفا کنید!
بیشتر افراد برای لاغر شدن، باید هم کالری دریافتی و هم کالری مصرفی شان را تغییر دهند. بسیاری از حرکات یوگا کالری کمتری در مقایسه با دیگر حرکات ورزشی (مثل دویدن یا پیاده روی تند) می سوزانند. البته یوگا می تواند میزان خودآگاهی فرد را بالا رفتن دهد که در نتیجه فرد غذاهای مفیدتری خواهد خورد. افراد از غذاهایی که اصطلاحا سنگین هستند اجتناب کرده و مواد مغذی تری مصرف خواهند کرد که در نهایت باعث کاهش وزن شان خواهد شد.

کسانی که استرس زیاد دارند بیشتر غذا می خورند و یوگا می تواند با کاهش استرس کالری دریافتی فرد را پایین آورد.

کاهش وزن و رفع استرس با این ورزش بی نظیر
کاهش وزن و رفع استرس با این ورزش بی نظیر

میزان کالری سوزی با ورزش یوگا
تعداد کالری که شما با انجام یوگا مصرف می کنید، به وزن و مدت تمرین شما بستگی دارد. در صورتی که ۶۰ کیلو وزن داشته باشید، حدود ۱۲۰ کالری و در صورتی که ۸۵ کیلو داشته باشید، ۱۷۸ کالری در ۳۰ دقیقه انجام یوگا خواهید سوزاند.
در صورتی که مدت تمرینتان را به یک ساعت بالا رفتن دهید، مقدار کالری سوزانده شده، تقریبا دو برابر خواهد شد. پس در صورتی که کالری مصرفی تان ثابت باشد و یک ساعت یوگا به روال روزانه تان اضافه کنید، باید آرام آرام آغاز به از دست دادن وزن کنید.

یوگا در صورتی که با رژیم غذایی مناسب همراه شود می تواند باعثکاهش وزن شود.
مثل هر برنامه ورزشی شما باید هفته ای چهار تا پنج بار یوگا کار کنید تا بدنتان تغییر فرم دهد. همچنین باید رژیم غذایی مرتبط داشته باشید. در این صورت متابولیسم بدنتان بالا رفتن یافته و بدنتان خوش فرم خواهد شد و حتی وزن تان کم خواهد شد.

میزان کالری سوزی با سایر ورزش ها
در حالیکه شما می توانید با انجام یوگا و کنترل دقیق کالری مصرفی تان وزن کم کنید، اما با انتخاب وزش های دیگر، سریعتر کالری خواهید سوزاند.
تمام این کالری سوزی ها با توجه به فعالیت یک خانم ۷۰ کیلویی است.
با یک ساعت شناکردن ۴۰۰ کالری می سوزانید.
با یک ساعت دویدن ۶۶۰ کیلوکالری می سوزانید.
با یک ساعت ایروبیک ۴۶۰ کیلوکالری می سوزانید.
با یک ساعت تمرین تنیس خاکی ۴۷۰ کیلوکالری می سوزانید.
انجام یوگا به طور منظم و مصرف کالری کمتر از کالری سوزانده شده با این ورزش منجر به کاهش وزن خواهد شد.

یوگا چطور باعث لاغری خواهد شد؟
لازم است بدانید که یوگا، یک نوع ورزش ذهنی است که موجب می شود متفکرانه تر به زندگی نگاه کنید. با ورزش یوگا، دیگر گرسنگی حقیقی را از گرسنگی کاذب تشخیص خواهید داد!
می توانیم به طور کلی بگوییم که این ورزش موجب می شود تا اعماق بدن خود را ببینید و از خودتان بابت هر نکته کوچک و جزئی سؤال بپرسید. البته تسلط و کنترل بر احساسات شخصی نیز یکی دیگر از فواید ورزش یوگاست. با کمپانی در کلاس متوجه خواهید شد که هیچ تمایزی بین مغز، بدن و احساسات وجود ندارد و همه اینها باهم در ارتباط است.

بهترین تمرینات برای کاهش وزن
متخصصان معتقدند که بالا رفتن فعالیت فیزیکی برای آغاز کاهش وزن یک قدم مفید است؛ پس باید نوع یوگای مناسب برای این کار انتخاب شود.

در صورتی که هدفتان کاهش وزن است، یوگاهای قدرتی مثل آشتانگا و وینیاسا می تواند انتخاب خوبی برایتان باشد. این کلاسها معمولا ۹۰ دقیقه طول می کشند و می توانند سیستم خون رسانی بدن را تقویت کنند و شما انرژی مصرف خواهید کرد. عضلاتتان قوی تر می شوند و استخوان هایتان هم برای تحمل نیروهای زیاد آماده می شوند.

نکات پایانی
بهترین نتیجه ای که از ورزش گرفته می شود، این است که احتمال ابتلا به بیماری های کشنده مثل بیماری های زیر را کاهش می هد:
بیماری های قلبی
فشار خون بالا
پوکی استخوان
بیماری دیابت
چاقی
کلسترول بالا
سرطان سینه
ایست و حملات قلبی
ورم مفاصل
یوگا معمولا فقط یک ورزش فیزیکی قلمداد خواهد شد ولی در واقع تمام جنبه های زندگی مثل رژیم غذایی، افکار ذهنی، سبک زندگیو فلسفه را در بر دارد.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share