دانش و فناوری

مقابله هواوی با سیاست های آمریکا در مرکز تحقیقات مخفی خود

مقابله هواوی با سیاست های آمریکا در مرکز تحقیقات مخفی خود

هواوی که به تازگی تحت فشارهای زیادی از سوی دولت آمریکا قرار گرفته است، آزمایشگاه تحقیقاتی مخفیانه ای را برای مقابله با سیاست های آمریکا ترتیب داده است.

هواوی در صورتی که چه در سال ۲۰۱۸ فروش بالایی را تجربه کرد، نمی توان مدعی شد که این کمپانی بهترین سال ممکن را پشت سر گذاشت. دولت های گوناگونی اتهام ناامن بودن تجهیزات مخابراتی هواوی را مطرح کردند و اوایل ماه جاری یکی از مدیران اصلی این کمپانی به اتهام همکاری با ایران در دور زدن تحریم های آمریکا دستگیر شد؛ اما با توجه به گزارشی جدید از بلومبرگ، کمپانی چینی برای مدیریت این وضع برنامه هایی دارد.

با توجه به گزارش مذکور، غول چینی دنیای موبایل در شنژن، مقر اصلی خود، مرکز تحقیقات مخفیانه ای دارد که به طرز کنایه آمیزی «کاخ سفید» نام گذاری گردیده است. گفته خواهد شد مهندسان هواوی در این مرکز روی برنامه های بنیادی این کمپانی در خصوص هوش مصنوعی، رایانش ابری و تولید تراشه های کاملا اختصاصی کار می کنند تا وابستگی این کمپانی به کمپانی های آمریکایی را به حداقل برسانند.

مقابله هواوی با سیاست های آمریکا در مرکز تحقیقات مخفی خود
مقابله هواوی با سیاست های آمریکا در مرکز تحقیقات مخفی خود

از سوی دیگر، با توجه به گزارش بلومبرگ، دولت چین نیز هواوی را ملزم به ایجاد راهکارهایی برای مقابله چالش های سیاسی و تجاری موجود نموده است. در اصل، در آزمایشگاه مخفی هواوی، فضای مجزایی تحت عنوان «سالن نمایش صنایع هم سو» وجود دارد که در آن سناریوهای گوناگون برای استفاده های فعلی و آتی فناوری های هواوی مورد بررسی قرار می گیرد.

هم اکنون، کمپانی چینی بدون شکتی را در حوزه ی خدمات ابری و راهکارهای مربوط به اینترنت اشیاء به کمپانی های گوناگون عرضه می کند که پیش بینی خواهد شد این تجارت امسال در حدود ۱۰ میلیون دلار درآمد را برای هواوی به همراه داشته باشد و در سال های آتی نیز روند صعودی به دنبالش بگیرد.

در خصوص هدف غایی هواوی، باید گفت به نظر می رسد که دولت چین امیدوار است سناریویی را پیش ببرد که در آن از سخت افزار و نرم افزار آمریکایی بی نیاز شود؛ اما ادامه ی تشدید نگرانی های امنیتی، این هدف ممکن است مساوی با از دست دادن مشتری در خارج از مرزهای چین باشد.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share