اقتصادیدانش و فناوری

معرفی اپلیکیشن مبتنی بر هوش مصنوعی Hummingbird توسط مایکروسافت

معرفی اپلیکیشن مبتنی بر هوش مصنوعی Hummingbird توسط مایکروسافت

اپلیکیشن Hummingbird مبتنی بر هوش مصنوعی توسط مایکروسافت معرفی گردید. کاربران می توانند اخبار مورد علاقه ی خود را به طور سفارشی شده مطالعه کنند.


معمولا کاربرانی که اخبار را دنبال می کنند، اپلیکیشن های گوناگون خبری روی گوشی های هوشمند یا تبلت های خود نصب می کنند. مایکروسافت، برای کاربران سیستم عامل اندروید که علاقه مند به خواندن اخبار هستند، اپلیکیشنی به نام Hummingbird مبتنی بر هوش مصنوعی معرفی نموده است.

برخلاف اپلیکیشن های خبری فعلی مایکروسافت که از کاربر انسانی برای سفارشی خواندن خبرها مورد استفاده قرار می گیرد، اپلیکیشن Hummingbird از هوش مصنوعی برای سفارشی خواندن خبرها و انتشار استوری های مورد علاقه ی کاربر استفاده می کند.

کاربر با استفاده از حساب کاربری لینکدین یا مایکروسافت می تواند وارد اپلیکیشن شود. بعد از ورود به برنامه، مایکروسافت از کاربر در مورد دسته بندی اخباری که وی تمایل دارد خبرهای آن حوزه را دنبال کند، سوال می کند تا کاربر بتواند دسته بندی های گوناگون اخبار را باتوجه به علاقه مندی خود انتخاب کند. در صورتی که کاربر گزینه ی Mix را انتخاب کند، می تواند تمام تیترهای خبری که شامل ۱۶ دسته بندی گوناگون است را در فید خبری خود در اختیار داشته باشد.

زمانی که کاربر اپلیکشن را باز می کند، زبانه های گوناگونی را میبیند که هر کدام کاربردی دارند. مثلا زبانه ی Your Mix، دسته بندی های انتخاب شده ی کاربر را به وی نشان دهنده این است. سایر زبانه ها، مربوط به استوری هایی است که کاربر می تواند آن ها را به فید خبری اضافه کند؛ مثلا کاربر می تواند موضوعاتی همچون سرگرمی یا ورزش را اضافه کند. همچنین باتوجه به موقعیت مکانی کاربر، امکان افزودن زبانه ی اخبار محلی در اختیار کاربر قرار داده شده؛ انتخاب اخبار محلی باتوجه به موقعیت مکانی کاربر اختیاری است.

معرفی اپلیکیشن مبتنی بر هوش مصنوعی Hummingbird توسط مایکروسافت
معرفی اپلیکیشن مبتنی بر هوش مصنوعی Hummingbird توسط مایکروسافت

در حالی که کاربر هنوز در اپلیکیشن Hummingbird حضور دارد، می تواند با ضربه زدن روی هر استوری، به منبع اصلی خبر دسترسی داشته باشد؛ و با ضربه زدن روی X که در گوشه ی بالای سمت چپ برنامه قرار داده شده است، به صفحه ی اصلی برنامه بازگردد. با ضربه زدن روی منوی همبرگری شکل در گوشه ی سمت راست، کاربر می تواند عدم علاقه مندی خود را در مورد یک استوری مشخص کند. همچنین این امکان در اختیار کاربر گذاشته شده است تا اگر استوری های یک منبع را دوست ندارد، تمامی استوری های آن منبع برای وی مسدود شود.

بر اساس اطلاعات منتشرشده در گوکل پلی استور در مورد اپلیکیشن Hummingbird، هرچقدر کاربر بیشتر از این برنامه ی مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده کند، بهتر می تواند استوری های مورد علاقه ی خودش را در سراسر وب جستجو و بیابد و کمتر با موضوعاتی مواجه شود که به آن ها علاقه ای ندارد. هم اکنون این اپلیکیشن تنها در دسترس کاربران سیستم عامل اندروید در ایالات متحده قرار دارد و کاربران آمریکایی می توانند در ۲۴ ساعت شبانه روز و ۷ روز هفته با کمک اپلیکیشن Hummingbird در جریان آخرین خبرهای مورد علاقه ی خود قرار گیرند.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share