دانش و فناوری

سرویس کانکت اپل موزیک برای همیشه تعطیل شد

سرویس کانکت اپل موزیک برای همیشه تعطیل شد

اپل با ارسال اطلاعیه هایی به هنرمندان، از تعطیل شدن سرویس Connect اپل موزیک خبر داد.

نوازندگان و اهالی موسیقی فعال در اپل موزیک درحال دریافت اطلاعیه هایی هستند که نشان دهنده این است آن ها دیگر قادر به ارسال محتوا به سرویس کانکت (Connect) نخواهند بود. این سرویس امکان برقراری ارتباط خوانندگان و نوازندگان را با طرفداران خود فراهم می کند.

به گفته ی اپل، تمامی محتواهای موجود در پلتفرم کانکت تا سوم خرداد (۲۴ می) سال آینده کماکان قابل دسترس خواهد بود. درعین حال، این کمپانی درحال حذف پست های موجود در پروفایل هنرمندان و سربرگ For You است.

هنگامی که اپل موزیک در خردادماه ۱۳۹۴ معرفی گردید، بخش کانکت نیز مانند سایر سرویس های آن مورد استقبال کاربران قرار گرفت و بسیاری از سازندگان موسیقی به آن روی آوردند. ولی به تدریج از علاقه ی هنرمندان و طرفداران به این سرویس کاسته شد، تاجایی که در برخی موارد نخستین پست منتشر شده در پروفایل های کانکت آخرین پست نیز بود.

سرویس کانکت اپل موزیک برای همیشه تعطیل شد
سرویس کانکت اپل موزیک برای همیشه تعطیل شد

در اطلاعیه ی منتشرشده از سوی اپل، از تعطیلی قریب الوقوع این سرویس تحت عنوان «ساده سازی روند دستیابی به موسیقی» یاد گردیده است.

اپل در بخشی از این اطلاعیه خطاب به هنرمندان می گوید:

این بدان معنی است که شما از ۲۲ آذر (۱۳ دسامبر) دیگر قادر به ارسال پست جدید در سرویس کانکت نیستید، ولی همه ی مطالبی که قبلا ارسال شده تا ۳ خرداد (۲۴ می ۲۰۱۹) کماکان قابل دسترس خواهند بود.

تعطیلی کانکت به منزله ی دومین شکست اپل در شبکه های اجتماعی مبتنی بر موسیقی است. این کمپانی در سال ۲۰۱۰ نیز پلتفرم پینگ (Ping) را راه اندازی کرده بود که مانند کانکت به طرفداران امکان دنبال کردن هنرمندان مورد علاقه ی خود را می داد. کاربران همچنین قادر بودند به کمک این سرویس از موسیقی و کنسرت های مورد علاقه ی دوستان خود نیز آگاه شوند و نظرات خود را به طور آنلاین به اشتراک بگذارند.

با این وجود، سرویس پینگ از همان ابتدا دچار مشکل شد؛ چراکه هم هنرمندان و هم افراد عادی ناچار بودند فالوئرهای خود را یک به یک تأیید کنند و حتی قابلیت یکپارچه سازی با فیسبوک نیز مدتی پیش از عرضه متوقف شد. اما این تمام ماجرا نبود و ساخت حساب های جعلی به نام سلبریتی ها و ارسال پست های اسپم متعدد، سرنوشت شوم این سرویس را تکمیل کرد.

پینگ بعد از تلاش فراوان موفق به یکپارچه سازی سرویس خود با توییتر شد، ولی استقبال بسیار کم از این سرویس، اپل را وادار کرد تا آن را در سپتامبر ۲۰۱۲ برای همواره تعطیل کند.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share