دانش و فناوری

برکناری مدیر عامل ایسوس به منظور تغییر استراتژی شرکت

برکناری مدیر عامل ایسوس به منظور تغییر استراتژی شرکت

ایسوس در نظر دارد تمرکز بخش موبایل را روی موبایل های گیمینگ بگذارد و در همین راستا در نخستین اقدام، جری شن، مدیرعامل خود را برکنار کرد.

ایسوس، روز گذشته اعلام کرد که در نظر دارد مدیرعامل کهنه کار خود، جری شن (Jerry Shen)، را به علت ایجاد یک تغییر راهبرد کلی برکنار کند. راهبرد جدید، دو مدیرعامل را به طور مشترک جایگزین او کرده و تمرکز بخش موبایل را روی گیمرها معطوف می کند. به بیان دیگر، ذن فون های کمتر و ROG فون های بیشتری از ایسوس شاهد خواهیم بود که این خود به معنی پذیرش شکست از سوی این کمپانی است؛ شکست در رقابتی که جانی شیه، رئیس هیئت مدیره ی ایسوس در مصاحبه ای از آن با عنوان جنگ خونین یاد کرده بود.

شن در دوره ی یازده ساله ی فعالیت خود به عنوان مدیرعامل، سری های پدفون، ترنسفورمر، ذن بوک و ذن فون را عرضه کرد. وی قبل از آن نیز به عنوان خالق اصلی Eee PC فعالیت داشت؛ دستگاهی که به نوعی سرآغاز رقابت نوت بوک ها در سال ۲۰۰۶ لقب گرفت.

برکناری مدیر عامل ایسوس به منظور تغییر استراتژی شرکت
برکناری مدیر عامل ایسوس به منظور تغییر استراتژی شرکت

شن در خصوص ادامه ی فعالیت حرفه ای خود گفته است که در نظر دارد استارتاپی در حوزه ی AIoT را رهبری کند. این استارتاپ که iFast نام دارد، بازار تجارت را هدف قرار می دهد. از سوی دیگر، ارتباط شن با ایسوس قطع نمی شود. او که ۳۰ درصد سهام این کمپانی را در اختیار دارد، اذعان داشته است که از هیچ تلاشی برای تبدیل هرچه بهتر ایسوس به یک کمپانی فعال در زمینه ی AIoT دریغ نمی کند.

صندلی خالی شن در ایسوس از تاریخ اول ژانویه ی سال ۲۰۱۹ بین رئیس بخش تجارت رایانه، S.Y. Hsu و رئیس بخش جهانی خدمات مشتریان، Samson Hu تقسیم می شود. دو مدیری که پیش از این هم در سال ۲۰۱۵ سابقه ی همکاری داشته و مشکلی در قرار گرفتن کنار هم ندارند.

تغییر استراتژی ایسوس برای این کمپانی بدون هزینه نیست. آن ها در قبال این تغییر معادل ۱۹۰ میلیون دلار زیان مالی را متحمل می شوند؛ اما به گفته ی شن، این حرکت برای کمک به تیم موبایل لازم بود و آن ها نتیجه ی مثبت این تغییر راهبرد را در آینده ارزیابی خواهند کرد.

با تمام این تفاسیر باید اذعان داشت تلاش های ایسوس با سری ذن فون را می توان کاملا موفق ارزیابی کرد. از جمله این تلاش ها به خدمت گرفتن سوپراستار کره ای، Gong Yoo، به عنوان سخنگو از زمان عرضه ی ذن فون ۴ بود. ایسوس همچنین با عرضه ی ذن فون مکس پرو با قیمت زیر ۲۰۰ دلار توانست در هند با شیائومی رقابت خوبی داشته باشد. حال، با این تغییر استراتژی انتظار داریم نمایشگاه کامپیوتکس سال آینده شاهد رونمایی از محصولی باشد که به اندازه ی پدفون ها خارق العاده و جالب توجه به نظر بیاید.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share