فرهنگی و هنری

اصغر فرهادی نامزد اسکار سینمای اسپانیا شد

“همه می‌دانند” به کارگردانی اصغر فرهادی نامزد ۸ جایزه اسکار سینمای اسپانیا شد.

سی‌وسومین دوره جوایز سینمایی “گویا” موسوم به اسکار سینمای اسپانیا فهرست نامزدهای سال ۲۰۱۹ خود را اعلام کرد و فیلم “همه می‌دانند” ساخته اصغر فرهادی با ۸ نامزدی همراه با “قلمرو” ساخته “رودیرگو سوروگوین” با ۱۳ نامزدی و “قهرمانان” به کارگردانی “خاویر فسر” با نامزدی در ۱۱ بخش، بیشترین تعداد نامزدی‌ها را در این رویداد سینمایی به خود اختصاص دادند.

“همه می‌دانند” در شاخه‌های بهترین فیلم، کارگرانی و فیلمنامه‌ی اصلی (اصغر فرهادی)، ترانه‌ اصلی (خاویر لیمون)، بازیگر نقش اصلی مرد (خاویر باردم)، بازیگر نقش اصلی زن (پنه‌لوپه کروز)، بازیگر نقش مکمل مرد (ادوارد فرنادز) و بهترین تدوین (هایده صفی یاری) نامزد کسب جایزه از معتبرترین جایزه سینمایی کشور اسپانیا شده است.

در شاخه بهترین فیلم جوایز “گویا” ۲۰۱۹ فیلم “همه می‌دانند” با فیلم‌های “قهرمانان” (خاویر فسر)، “کارمن و لولا” (آرنتا اِچوریا)، “قلمرو” (رودریگو سوروگوین) و “میان دو آب” (ایساکی لاکوئستا) نامزد کسب جایزه است و در بخش بهترین کارگردانی نیز فرهادی با کارگردانان فیلم‌های “قهرمانان”، “قلمرو” و “میان دو آب” برای کسب جایزه رقابت می‌کند.

در شاخه بهترین فیلمنامه‌ی اصلی نیز فیلم‌های “همه می‌دانند”، “قهرمانان”، “کارمن و لولا” و “قلمرو” نامزد کسب جایزه هستند.

‍”خاویر باردم” و “پنه لوپه کروز” بازیگران اصلی فیلم فرهادی که به ترتیب شش و سه جایزه گویا را در کارنامه سینمایی دارند، این فرصت را دارند تا به شمار جوایز خود در اسکار سینمای اسپانیا در شاخه بازیگری بیفزایند.

در سی‌وسومین دوره جوایز سینمایی “گویا” در مجموع ۱۵۱ فیلم برای اعلام نامزدها مورد بررسی قرار گرفته‌اند که شامل ۸۴ فیلم داستانی، ۶۳ مستند و همچنین چهار اثر انیمیشن می‌شد.

مراسم اعطای جوایز این رویداد سینمایی روز دوم فوریه (۱۳ بهمن) در شهر سِویل اسپانیا برگزار می‌شود.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share