اجتماعی

چهارشنبه سامانه بارشی وارد ایران می‌شود

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به آلودگی شهرهای صنعتی طی دو روز آینده از ورود سامانه بارشی جدید به کشور از اواخر وقت روز چهارشنبه (۲۱ آذرماه) خبر داد.

احد وظیفه با اشاره به این‌که طی سه روز آینده برای اغلب مناطق کشور جوی پایدار پیش‌بینی می‌شود، اظهارکرد: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی در برخی نقاط شمال شرق همچنین در دامنه‌های زاگرس واقع در جنوب غرب و غرب خلیج فارس و استان بوشهر وزش باد، ابرناکی و بارش پراکنده رخ خواهد داد.

وی با بیان این‌که (۲۰ و ۲۱ آذرماه) افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت پیش‌بینی می‌شود، گفت: اواخر روز چهارشنبه (۲۱ آذرماه) با ورود سامانه بارشی به شمال غرب، بارش در این مناطق آغاز می‌شود.

به گفته مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی طی ۲۴ ساعت آینده غرب خلیج فارس و دریای عمان مواج خواهد بود.

وظیفه در پایان در مورد وضعیت آب و هوایی تهران طی دو روز آینده گفت: (۲۰ و ۲۱ آذرماه) آسمان تهران صاف همراه با غبار محلی خواهد بود. بیشترین و کمترین دمای تهران به ترتیب ۱۴ و ۴ و ۱۶ و ۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه‌ای آورده است: « نقشه‌های هواشناسی بیانگر نفوذ تدریجی کم‌فشار از اواسط روز سه‌شنبه (۱۹ آذرماه) و طی روز چهارشنبه (۲۰ آذرماه) روی استان‌های اردبیل و گیلان است. بر این اساس برای این استان‌ها وزش باد شدید جنوبی و افزایش ۶ تا ۸ درجه‌ای دما پیش‌بینی می‌شود. از این رو به مسافران و گردشگران  توصیه می‌شود تا از روشن کردن آتش و رها کردن آن در جنگل‌ها خودداری کنند تا از خسارات احتمالی جلوگیری به عمل آید.»

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share