اجتماعی

هیچ ارزانی بی‌علت نیست!

رئیس پلیس فتا استان البرز گفت: کلاهبرداران با ایجاد صفحه جعلی ازطریق ربات‌ها وعده فروش شارژ ارزان قیمت، قربانیان را به سمت خرید از سایت جعلی شده و در آنجا با به دست آوردن اطلاعات حساب بانکی افراد، موجودی حساب را خالی می‌کنند.

سرهنگ محمد اقبالی اظهار کرد: برخی در پوشش تبلیغات فروش ارزان خودرو و وسایل الکترونیکی دست به اعمال مجرمانه می‌زنند که مردم باید در این زمینه هوشیار باشند.

وی اضافه کرد: کلاهبرداران اغلب با ادبیات مهندسی شده سعی دارند که طعمه‌ها را به دام خود بیندازند.

اقبالی، علت اصلی این رخداد را حسن اعتماد بیش از حد مشتریان عنوان کرد و گفت: کاربران باید دقت لازم داشته باشند که به منظور پیشگیری از برداشت اینترنتی غیرمجاز، قبل از هرگونه خرید و اتصال به درگاه بانکی مراقب صفحات جعلی ( فیشینگ) باشند چراکه مجرمان سایبری در کمین افراد زودباور هستند.

وی افزود: کلاهبرداران با ایجاد صفحه جعلی از طریق ربات‌ها و وعده فروش شارژ ارزان قیمت، قربانیان را به سمت خرید از سایت جعلی هدایت کرده و در آنجا با به دست آوردن اطلاعات حساب بانکی افراد، موجودی حساب را خالی می‌کنند.

رئیس پلیس فتا استان البرز افزود: با توجه به کثرت استفاده از فضای مجازی و سهولت ایجاد بستر اشتغال، افراد فرصت طلب با سوء استفاده از اعتماد کاربران و انجام تبلیغات به دنبال کلاهبرداری از آنها هستند که کاربران باید در این زمینه آگاهی کامل داشته باشند.

اقبالی تاکید کرد: به منظور پیشگیری از هرگونه برداشت اینترنتی غیر مجاز، قبل از هرگونه خرید اینترنتی و اتصال به درگاه بانکی، مراقب صفحات جعل شده (فیشینگ) باشند.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share