سلامت

چربی های شکم را چگونه آب کنیم؟

چربی های شکم را چگونه آب کنیم؟
برخی از مواد غذ یی همچون مواد کافئین دار باعث افزایش متابولیسم خواهند شد همچنین ترکیب چای سبز با لیمو یا زنجبیل اثربخشی فوق العاده ای در آب کردن چربی ها دارد.

گپ گاه گزارش می کند- یک متخصص تغذیه باور دارد افراد برای لاغری موضعی اندام خود به خصوص در ناحیه شکم باید از ورزش و تغذیه ویژه بهره بگیرند.

خدیجه رحمانی متخصص تغذیه در خصوص راه های از بین بردن چربی اضافی شکم اظهار کرد: افراد برای آن که بتوانند به صورت موضعی اندام خود را لاغر کنند باید علاوه بر نوع تغذیه ورزش های موضعی هم انجام دهند؛ اگر کالری بیش از اندازه دریافت کنند موجب تجمع چربی درامعا و احشای بدن خواهد شد.

این متخصص تغذیه بیان کرد: تجمع چربی اصولا در زیر پوست و در امعا و احشای است و بر حسب شرایط فیزیولوژی افراد در بعضی بیشتر در قسمت بالا تنه و در بعضی در قسمت پایین تنه و باسن تجمع دارد.

افراد چاق چه اندامی دارند؟

رحمانی با اشاره به اینکه ۲ نوع چاقی داریم، تشریح کرد: در بعضی افراد چاقی به صورت گلابی شکل و بیشتر در باسن است و در بعضی افراد سیبی شکل و چربی دور شکم آن ها است؛ در آقایان عموما این چربی به صورت سیبی شکل است و در خانم ها گلابی شکل که می تواند بر حسب تحرک این شکل متفاوت باشد.

وی ادامه داد: در مجموع دریافت کالری بیش از اندازه نیاز و عدم فعالیت فیزیکی باعث تجمع چربی در بدن خواهد شد که در نهایت باعث چاقی و بدفرم شدن اندام ها می شود، لذا افرادی که مایل به لاغری موضعی هستند باید ورزش مناسب آن ناحیه را به دفعات بیشتر انجام دهند.

چربی های شکم را چگونه آب کنیم؟
چربی های شکم را چگونه آب کنیم؟

چای سبز و لیمو ترکیبی عالی

این متخصص تغذیه بیان کرد: بی تحرکی باعث دریافت کالری بیشتر و در نتیجه کاهش سوخت و ساز بدن خواهد شد؛  برخی از مواد غذا یی همچون مواد کافئین دار باعث افزایش متابولیسم خواهند شد همچنین ترکیب چای سبز با لیمو یا زنجبیل اثربخشی فوق العاده ای در آب کردن چربی ها دارد.

رحمانی ادامه داد: زمانی که افراد سوخت و ساز بیشتری داشته باشند تجمع چربی کمتر خواهد بود؛ لذا برای اینکه سوخت و ساز افزایش یابد فعالیت و ورزش بیشتری انجام دهند، قابل ذکر است اگر به آب کردن چربی های شکم تمایل  دارید و مشکل کمری و دیسکی ندارید دراز و نشست ورزش مناسبی برای این ناحیه است.

تخم کتان را در لاغری فراموش نکنید

وی اضافه کرد: تخم کتان بهترین منبع امگا ۳ است به همین دلیل پیشنهاد می شود در مواد غذایی خود از پودر آن استفاده کنید؛ بسیاری از افراد برای لاغری راه های مختلفی را امتحان می کنند مثلا ماست و کدو را با هم ترکیب و میل می کنند که موجب کاهش چربی و قند خون خواهد شد و عامل کاهش وزن نیست.

این متخصص تغذیه یادآور شد: افراد برای رسیدن به اندام مناسب باید کل کالری دریافتی خود را تنظیم کنند آن مطلبی که از دید تغذیه مهم است و  پزشکان آن را توصیه می کنند اینکه پیش از سیر شدن از خوردن غذا دست بکشید.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share