سلامت

بهترین زمان خوردن انار چه زمانی است؟

بهترین زمان خوردن انار چه زمانی است؟
این میوه به علت خاصیت آنتی اکسیدانی به دنبالشگیری از سرطان ها نقش مفیدی داشته است، ضمن این که اثر مثبتی در کاهش فشار خون دارد. به جای آب انار از دانه های انار استفاده کنید، چون هسته و فیبر این دانه ها ملین بوده و در مقایسه با آب انار هضم سبک تر و جذب بهتری داراست.

به گزارش گپ گاه، از شفاف، پزشک و دبیر انجمن تحقیقات طب سنتی ایران با تاکید بر این که انار یکی از مفیدترین میوه های فصل پاییز است و مصرف مکرر آن توصیه می شود، می گوید: انار در پاکسازی معده و تصفیه خون موثر است و باعث عملکرد مطلوب اعضای اصلی بدن همچون مغز، قلب و کبد خواهد شد.
همچنین این میوه به علت خاصیت آنتی اکسیدانی به دنبالشگیری از سرطان ها نقش مفیدی داشته، ضمن این که اثر مثبتی در کاهش فشار خون دارد. به سفارش این متخصص به جای آب انار از دانه های انار استفاده کنید، چون هسته و فیبر این دانه ها ملین بوده و در مقایسه با آب انار هضم سبک تر و جذب بهتری دارد.
این متخصص طب سنتی عقیده دارد بهترین زمان خوردن انار صبح ناشتا به همراه کمی گلپر است. گلپر علاوه بر بوی مطبوع از نفاخ بودن انار می کاهد.
بهترین زمان خوردن انار چه زمانی است؟
بهترین زمان خوردن انار چه زمانی است؟
خورد و خوراک در فصل خزان
تقریبا از نیمه دوم سال که فصل سرما شروع و طبیعت دستخوش تغییراتی خواهد شد به همان میزان هم تغییراتی در مزاج جسمی، روحی و خلقی افراد پدیدار خواهد شد که به گفته پژوهشگران و متخصصان طب سنتی اگر بتوانیم بر اساس مزاج فصول در مزاج و برنامه غذایی خود تغییرات مطلوبی ایجاد کنیم، می توانیم با ویژگی ها و خصوصیات فصل سرما سازگار شویم و از این فصل نهایت لذت را ببریم.
دکتر محمدعلی زارعیان، در این خصوص می گوید: از جمله مواردی که باید به آن توجه داشت مزاج فصل هاست که همچون مزاج افراد به چند دسته تقسیم خواهد شد. مثلا مزاج بهار گرم و تر، تابستان گرم و خشک، پاییز سرد و خشک و مزاج زمستان سرد و تر است و با توجه به این که در فصل پاییز قرار داریم و مزاج این فصل سرد و خشک است، افراد باید برای تعدیل آن از مزاج مخالف این فصل یعنی از مواد غذایی رطوبت افزا با طبع گرم و فعالیت های بدنی نرم برای تولید انرژی و گرما بهره گیرند.
به گفته این متخصص، فصل پاییز برای اغلب افراد با مزاج سرد و خشک یعنی افرادی که لاغر و کمی تیره رنگ هستند و پوستی زبر، خشک، سرد و موهایی وز دارند و سخت خواب و کمی منفی گرا و شکاک هستند، آزاردهنده بوده و می تواند باعث بروز مشکلات و بیماری هایی شود.
دلیل ابتلا به بیماری های سرد چیست؟
دکتر زارعیان با اشاره به این که در فصل پاییز دو دسته از بیماری ها شیوع می یابد، می گوید: یکی بیماری های عفونی که عمدتا تنفسی است مثل سرماخوردگی و دیگری بیماری های ناشی از سوءمزاج سرد مثل مشکلات پوستی، ناراحتی های عصبی، استرس، افسردگی و دردهای مفصلی است و با توجه به این که اغلب بیماران ایرانی سوءمزاج گرم کبدی و انسدادهای ریز کبدی دارند و به تبع گرگرفتگی و تمایل به هوای خنک افزایش می یابد معمولا لباس مناسب در ابتدای روز پوشیده نخواهد شد و طبعا سردی صبحگاه و شامگاه پاییز بر بدن غلبه کرده و موجب بروز بیماری های مختلف خواهد شد. از سوی دیگر به علت سردی هوا طول عمر میکروب ها افزایش می یابد و تماس افراد با اجسام و هوای آلوده باعث ابتلا به سرماخوردگی و عفونت های تنفسی خواهد شد.
معمولا افراد سالمند و کودکان به علت ناتوانی در گرم کردن بدن نسبت به جوانان که به علت دارا بودن حرارت غریزی با سردی مقابله می کنند، بیشتر دچار بیماری های فصل سرد خواهند شد که توصیه اکید مصرف غذاها و نوشیدنی های گرم کننده بدن و ۲۰ دقیقه نرمش روزانه برای به گردش درآمدن خون و به تبع افزایش قدرت بدن است. این را هم بدانید پشت میزنشینی یکی از عوامل رخوت و غلبه سردی بر بدن به شمار می رود.
به توصیه این پزشک متخصص، چون در فصول پاییز و زمستان به دلیل کاهش نور خورشید افسردگی فصلی، غم، استرس و اضطراب اتفاق می افتد، اسکان در منزل تاریک و کم نور آپارتمانی یا زیرزمین بدون چشم انداز، استفاده از رنگ های تیره و یکدست و بدون تنوع، تماشای فیلم های ترسناک یا حزن آور، گوش دادن به موسیقی های حزن آور و استعمال عطرهای خیلی سرد از عوامل تشدیدکننده بیماری های سرد است که در صورت مداومت، نیروی دفاعی بدن را تضعیف می کند و باید سعی بر آن باشد که در فصول سرد سال اسباب شادی و سرور و روابط عاطفی گرم خانوادگی بیشتر از فصول دیگر مهیا شود.
همچنین تا حد امکان از اقدامات و موقعیت هایی چون قرارگیری طولانی مدت در مکان های سرد یا کوهستانی و بادگیرها بخصوص در اوایل و اواخر روز، کم تحرکی، لباس ناکافی و تابستانی، حمام یا دوش آب سرد، قرارگیری در برابر باد مستقیم و سوز سرد و خوابیدن بدون روانداز بپرهیزید.
در فصل پاییز چه بخوریم؟
این پژوهشگر طب سنتی در جواب به این پرسش که خوردن چه غذاها و نوشیدنی هایی در این فصل توصیه خواهد شد، می گوید: در اوایل پاییز مصرف انواع خوراکی های فیبری و مسهل برای سبک شدن مزاج، خوردن شیرینی هایی که در آن مغزهای آجیلی به کار رفته یا با کشمش، مویز، شیره خرما و عسل شیرین شده باشد و گوشت های با طبع معتدل مانند گوشت گوسفند، بز و مرغ توصیه شده و از خوردن گوشت گاو و زیاده روی در انواع کباب ها و گوشت های سرخ شده و ادویه جات تند و تیز پرهیز شده است.
همچنین خوردن میوه های رطوبت افزای فصل مثل انار، به، سیب و گلابی پاییزه ـ برای آن که مزاج به خشکی نگراید ـ نیم ساعت پس از قول اصلی غذا مفید است. همچنین توصیه شده است در این ماه گوشت با حبوبات مصرف شده و آب سرد کمتری نوشیده شود و بهتر است هر صبح جرعه ای آب گرم بنوشید. ضمن این که باید از خوردن سبزی های با طبیعت خیلی گرم مانند کرفس، نعناع و تره اجتناب شود. بتدریج که هوا سردتر خواهد شد بهتر است از استحمام با آب داغ (بسیار گرم) که موجب خروج رطوبت و افزایش خشکی بدن خواهد شد، بکاهید. دهه آخر فصل پاییز که سرما بیداد می کند و نوید آغاز فصل زمستان را می دهد، مصرف غذاهای با طبع بسیار گرم و پرهیز از حجامت از دستورات است. از نوشیدنی ها و دمنوش های مناسب فصل پاییز هم می توان به چای کمرنگ سبز و سیاه، دمکرده گل گاو زبان به همراه لیموعمانی بدون نبات، دمنوش آویشن، بابونه و اسطوخودوس و همچنین شربت عسل با قدری آبلیمو اشاره کرد.
حالا چه غذاهایی نخوریم؟
اما در این فصل باید از خوردن چه غذاها و نوشیدنی هایی اجتناب کنیم؟ دکتر زارعیان در خصوص خوراکی های مغایر با مزاج در فصل پاییز می گوید: غذاهای آماده و حاضری (انواع ساندویچ سوسیس، کالباس، همبرگر… و پیتزا)، غذاهای فریز شده یا مانده، سرخ کردنی ها، انواع سس (سفید، قرمز)، انواع رب، کنسروها، پنیر پیتزا، انواع تنقلات بسته بندی شده (چیپس، پفک و شکلات)، کاکائو، قهوه، نسکافه، چای پررنگ، غذاهای کارخانه ای حاوی اضافه کردنی ها و طعم دهنده ها، بادمجان، کلم و گل کلم، گوجه فرنگی نارس، خیار، خربزه، گوشت گاو و گوساله، ماهی شور و دودی، نان باگت، ترشیجات، میوه های ترش (لیموترش، گریپ فروت، انار و پرتقال ترش)، آبلیمو، آبغوره، سرکه، پنیر شور و دوغ ترش باید کمتر استفاده شود.
شلغم، موثرترین داروی سرماخوردگی
به ترشحاتی که از پشت حلق عبور می کند، نزله و به ترشحاتی که از بینی خارج خواهد شد زکام می گویند که به گفته دکتر زارعیان، اگر جلوی خروج این ترشحات با مصرف دارو گرفته نشود، ترشحات عفونی و بیماری طولانی مدت می شود. این متخصص توصیه می کند در مراحل اولیه احساس بروز سرماخوردگی مایعات گرم بنوشید و انواع سوپ و شوربا را بدون ادویه میل کنید و در هوای آزاد (نه خیلی سرد) نفس های عمیق بکشید و برای خروج ترشحات و سبکی سر از بخور اکالیپتوس یا مرزنجوش یا آویشن یا بخور آب به تنهایی استفاده کنید.
این پژوهشگر با اشاره به این که شلغم به عنوان عامل پیشگیری کننده و درمان کننده سرماخوردگی ها کاربرد دارد، می گوید: حقیقت این است که بسیاری از افراد و بخصوص کودکان که به طور دائم دچار سرماخوردگی خواهند شد، تغذیه نامناسبی دارند. به این افراد توصیه خواهد شد در زمانی که شلغم در بازار موجود و سبزی فصل است، همه روزه دو تا چهار عدد شلغم را در برنامه غذایی خود وارد کنند.
شلغم بهترین ترکیبات را برای تقویت مزاج و قوای بدنی دارد و کسی که در فصول سرد سال به طور مرتب از شلغم استفاده کند به تعبیری خانه بدنش را ایمن سازی کرده است. همچنین برای شلغم اثرات مفیدی در رفع سرفه، کاهش التهابات مفصلی، افزایش قوای جنسی، دفع سنگ کلیه و رفع عفونت ها بیان شده است.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share