دانش و فناوری

Office مایکروسافت با آیکون های جدید عرضه می شود

Office مایکروسافت با آیکون های جدید عرضه می شود

شرکت مایکروسافت اخیراً اعلام کرده است که در نظر دارد آیکون های مجموعه نرم افزار آفیس را برای اولین بار در پنج سال اخیر، تغییر دهد.

مایکروسافت روز گذشته به صورت رسمی اعلام کرد که در نظر دارد آیکون های مجمو عه نرم افزار آفیس را مدرنیزه کند تا از این طریق، تمرکز وسیع تری روی طراحی نرم افزارهای مختلف آفیس داشته باشد. طی پنج سال اخیر، این اولین بار است که مایکروسافت دست به تغییر آیکون های آفیس می زند.

آیکون های جدید، ظاهری ساده و در عین حال مدرن دارند و در تمامی نسخه های آفیس ۲۰۱۸ روی پلتفرم های مختلف، از آن ها استفاده خواهد شد. مجموعه نرم افزار آفیس در حال حاضر برای سیستم عامل های ویندوز، مک، iOS و اندروید در دسترس است؛ مایکروسافت طی چند وقت اخیر تلاش کرده تا به صورت ماهانه این نرم افزار را با بهبودهایی رو به رو کند.

Office مایکروسافت با آیکون های جدید عرضه می شود
Office مایکروسافت با آیکون های جدید عرضه می شود

آیکون های جدید، به گونه ای طراحی شده اند تا منعکس کننده ی تغییرات اخیر نرم افزار Microsoft Office باشند؛ تغییراتی که شامل ویژگی های جدید مبتنی بر هوش مصنوعی، ویژگی های جدید مبتنی بر همکاری و… در نرم افزارهای مختلف نظیر ورد، اکسل، پاورپوینت و اوت لوک می شود.

آیکون های جدید آفیس با همه ی تغییراتی که به خود دیده اند و در آن ها تاکید کمتری روی حروف دیده می شود، اما همچنان آشنا به نظر می رسند.

جان فریدمن، از مدیران بخش طراحی مایکروسافت، در مقاله ی خودش در سایت مدیوم گفته هدف شان در تیم طراحی این بوده است که در آیکون های جدید، دو پنل جداگانه بسازند که یکی مربوط به حرف مختص به هر نرم افزار باشد و در پنل دیگر شاهد نماد آن نرم افزار باشیم.

با همه ی این تغییرات جدید، آیکون های نرم افزارهای حاضر در آفیس همچنان آشنا به نظر می رسند و به راحتی قابل تشخیص اند؛ این موضوع برای میلیون ها کاربری که همه روزه از این نرم افزارها استفاده می کنند، بسیار پر اهمیت است. آیکون های ورد و اکسل از جهاتی به خود تغییرات جالبی دیده اند؛ از طرفی دیگر، آیکون نرم افزارهای اسکایپ و وان درایو نیز ضمن حفظ طراحی اولیه، حالت مدرن تری به خود گرفته اند.

آیکون ها تنها یک بخش از طراحی نرم افزارها هستند؛ در حقیقت مایکروسافت اعلام کرده است که در نظر دارد یک سری تغییرات نامحسوس را نیز در جاهای دیگر آفیس اعمال کند. این غول نرم افزاری گفته است که در نظر دارد ضمن ساده سازی رابط کاربری آفیس، زبان طراحی فلوئنت دیزاین را از ویندوز ۱۰ به این مجموعه نرم افزار محبوب بیاورد.

تغییرات مربوط به رنگ آیکون نرم افزارها در نسخه های ویندوز، مک، موبایل و البته نسخه ی تحت وب اعمال خواهند شد. به علاوه، Outlook Mobile که یکی از محبوب ترین نرم افزارهای موبایلی مایکروسافت به شمار می آید، قرار است به زودی تغییراتی عمده از لحاظ طراحی به خود ببیند تا ضمن پشتیبانی از صندوق ورودی مشترک، از ژست های حرکتی جدید برای حساب های کاربری و فولدرها، بهره مند شود.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share