دانش و فناوری

مانیتور سرفیس استودیو در سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد

مانیتور سرفیس استودیو در سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد

براساس شایعه‌های جدید، مایکروسافت در نظر دارد در سال ۲۰۲۰ میلادی، به‌صورت رسمی مانیتور سرفیس استودیو را وارد بازار کند.

گزارش‌های جدید خبر از آن می دهد که مایکروسافت در نظر دارد مدلی از سرفیس استودیو را که تنها یک مانیتور به‌حساب می‌آید، در سال ۲۰۲۰ در دسترس علاقه‌مندان قرار دهد. برد سمز در کتاب جدید خود به‌نام Beneath A Surface که به ذکر جزئیات مربوط به ساخت سری‌محصولات سرفیس توسط مایکروسافت می‌پردازد، در این رابطه می‌گوید: «مایکروسافت بالاخره در سال ۲۰۲۰ میلادی، مانیتور سرفیس را عرضه خواهد کرد.»

هر چند بسیاری با شنیدن خبر عرضه‌ی مانیتور سرفیس، انتظار محصولی مانند مانیتورهای امروزی بازار را دارند؛ اما ظاهرا این دستگاه قرار است دارای ویژگی‌های جالب مختص به خود باشد. گفته می‌شود که مایکروسافت در صدد است تا در مانیتور خود از طراحی ماژولار استفاده کند. پیشتر پانوس پانای، مدیر بخش سرفیس در مایکروسافت، در مصاحبه با وب‌سایت ورج به این موضوع اشاره کرده بود.

در کتاب جدید برد سمز از مشکلاتی که مایکروسافت برای ساخت و توسعه‌ی برند Surface از پیش‌روی برداشته، سخنان جالبی به میان آمده است؛ از ضرر ۹۰۰ میلیون‌دلاری ردموندی‌ها بر سر سرفیس RT گرفته تا امروز که برند سرفیس به یک کسب‌و‌کار میلیارد دلاری برای ردموندی‌ها تبدیل شده است.

در حال حاضر تمامی توجهات به سمت سال ۲۰۱۹ و پس از آن جلب شده است؛ زمانی که سرفیس جیبی مایکروسافت (اندرومدا) نیز به بازار عرضه می‌شود؛ محصولی که برای مدت‌های طولانی شایعاتی را در رابطه با آن می‌شنویم. برد سمز ادعا می‌کند که مایکروسافت در اقدامی مهم، تصمیم گرفته که این دستگاه جدید را در اندازه‌ی بزرگ‌تری تولید کند. اندرومدا با اندازه‌ای بزرگ‌تر از آنچه فکر می‌کردیم، احتمالا سال ۲۰۱۹ معرفی و عرضه خواهد شد.

مانیتور سرفیس استودیو در سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد
مانیتور سرفیس استودیو در سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد

طبق گزارش‌ها، مایکروسافت در کنار موارد یادشده در حال برنامه‌ریزی برای عرضه‌ی دستگاهی مبتنی بر رایانش محدوده‌ای (Ambient Computing) است؛ این محصول از مجموعه‌ی سرفیس، احتمالا سخت‌افزاری ویژه با هدف فراگیر کردن دستیار کورتانا در دفاتر کاری و خانه‌ها خواهد بود. اوایل ۲۰۱۸ بود که مایکروسافت در اقدامی جالب، از اتاق جلسات آینده‌نگرانه‌ی خود پرده‌برداری کرد که واکنش‌های زیادی را به دنبال داشت.

در کتاب سمز، به رابطه‌ی کاری پرچالش بین مایکروسافت و اینتل هم اشاره‌هایی می‌شود. مایکروسافت همچون تولیدکنندگان دیگر، منتظر است تا بالاخره اینتل پردازنده‌ی ۱۰ نانومتری خود را عرضه کند. در ابتدا گفته می‌شد که تراشه‌های جدید اینتل قرار است در سال ۲۰۱۹ عرضه شوند، اما بعدها شایعاتی در مورد تغییر این تاریخ انتشار، در فضای مجازی منتشر شد. مایکروسافت می‌تواند برای پیشبرد اهداف خود، AMD را جایگزین اینتل کند، در واقع سمز مدعی شده است که سرفیس لپ‌تاپ مبتنی بر پردازنده‌ی AMD احتمالا در اواخر ۲۰۱۹ وارد بازار خواهد شد. ظاهرا مایکروسافت در نظر دارد برای محصولاتش از پردازنده‌ی سری Picasso استفاده کند.

اگر مایکروسافت واقعا قصد داشته باشد به سمت استفاده از محصولات AMD برود، این اتفاق می‌تواند زنگ خطری مهم برای اینتل باشد. گفته می‌شود که تراشه‌ساز آمریکایی مایکروسافت را به عدم استفاده از پردازنده‌های ARM برای سرفیس گو متقاعد کرده است، اما این شرکت حال باید با رقیب دیرینه‌ی خود یعنی ای‌ام‌دی هم به جدال بپردازد. بی‌شک ۲۰۱۹ سالی جالب برای برند سرفیس و شرکت اینتل خواهد بود.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share