دانش و فناوری

جزئیات جدید Pixel 3 Lite شرکت گوگل فاش شد

جزئیات جدید Pixel 3 Lite شرکت گوگل فاش شد

گوگل برای رقابت در بازار گوشی های میان رده، Pixel 3 Lite را معرفی می کند.

مجموعه ای از تصاویری که یکی از فروشگاه های روسیه به اشتراک گذاشته، شایعه ی معرفی Google Pixel 3 Lite را در هفته ی جاری تأیید می کند. تصویر زیر نشان دهنده این است که گوشی معرفی نشده با اسم رمز Sargo درکنار گوشی های اپل نظیر iPhone 5s و iPhone XR و گوگل مانند Pixel ۲۰۱۶ و Pixel 3 XL و حتی نوکیا ۳۳۱۰ قرار دارد.

درحالی که شایعه ی گذشته ابعاد مناسبی برای گوشی هوشمند گوگل پیش بینی کرده؛ ولی تصاویر به اشتراک گذاشته شده ی فروشگاه روسی ویلزا، جزییات دقیق تر و جدیدتری هستند که تأیید می کند پیکسل ۳ لایت بدنه ای شبیه به پیکسل ایکس ال با همان نسبت تصویر ۱۸.۹ و گوشی های پیکسل ۳ و پیکسل ۲ ایکس ال خواهد داشت. انتظار می رود این پرچمدار شبیه نسل قبلی باشد؛ ولی تفاوت عمده ی آن در دوربین جلویی است که فقط به یک حسگر مجهز شده است. نسبت صفحه نمایش به بدنه ی دستگاه درمقایسه با آن پیکسل ۳ نشان دهنده این است دستگاه فاش شده کناره های سفیدرنگ دارد. رنگی که الان مشاهده می کنیم بعید به نظر می رسد نسخه ی نهایی باشد؛ چراکه با نمونه ی اولیه طرف هستیم و حتی محل لوگوی G گوگل هم خالی است. در آخر باید به این نکته اشاره کنیم که Pixel 3 Lite برخلاف پیکسل ۳ و پیکسل ۲ ایکس ال که از شیشه ساخته شده اند، از پلاستیک ساخته شده است.

دستگاه میان رده ی پیکسل چندین سال موضوع اصلی بسیاری از شایعات بوده و چند هفته ای است دنبال کنندگان این صنعت، دوباره از آن صحبت به میان آورده اند. شایعات فراوان درباره ی Pixel 3 Lite درستی این ادعاها را براساس منابعی تأیید می کند که اطلاعات گوشی های هوشمند را افشا می کنند. گوشی هوشمند گوگل دستگاهی میان رده مجهز به تراشه ی اسنپدراگون ۷۰۰ کوالکام خواهد بود. همچنین، شایعه ای مبنی بر استفاده از تراشه ی اسنپدراگون ۶۷۰ به عنوان قلب تپنده ی این گوشی وجود دارد.

جزئیات جدید Pixel 3 Lite شرکت گوگل فاش شد
جزئیات جدید Pixel 3 Lite شرکت گوگل فاش شد

درحقیقت، دستگاه فاش شده ی جدید به وضوح پیش نمونه ای از محصول است. به این معنی که هیچ گونه نتیجه گیری قطعی درباره ی رنگ بدنه آن گرفته نشده است؛ ولی باتوجه به تصاویر به دست آمده ی قبلی به نظر می رسد بدنه ی کلی دستگاه از جنس سرامیک باشد. به دلایلی تاریخ انتشار گوشی هوشمند گوگل مشخص نیست و احتمالا پیش از ۲۰۱۹ معرفی نخواهد شد؛ چون فصل تعطیلات به لحاظ تاریخی سود آورترین دوره ی سال برای سازندگان تلفن همراه است و گوگل به شدت در نظر دارد به جای تولید محصول جدید در شلوغ ترین زمان سال، محصولات موجود خود را بفروشد.

صرف نظر از اینکه افزایش دستگاه های درحال کار و میان رده ی سری Pixel نشان دهنده این است تابع آلفابت، درحال متنوع و تبدیل کردن گزیده ای از محصولاتش به پررونق ترین محصولات است. برای اینکه ببینیم گوگل در این کار موفق خواهد شد یا نه، باید منظر بمانیم؛ اما گوشی غیرپرچمدار از سری پیکسل با اعتبار اسم برندش برای تولید محصولات رقابتی در بازارهای نوظهور مثل هند ادغام می شود؛ بازاری که سال ها است در تلاش است بیشتر وابسته شود.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share