دانش و فناوری

بروزرسانی مترجم گوگل با طراحی متریال و ویژگی های جدید

بروزرسانی مترجم گوگل با طراحی متریال و ویژگی های جدید

گوگل ضمن به روزرسانی مترجم محبوب خود با زبان طراحی متریال دیزاین، برخی ویژگی های جدید را نیز به آن اضافه نمود.

دوازده سال از زمان آغاز به کار مترجم گوگل می گذرد و از آن زمان تاکنون، گوگل همواره سعی کرده است تا مطابق نیازهای روز مردم، این مترجم را بهبود دهد و آن را به روز کند. در ابتدا، گوگل ترنسلیت تنها توانایی ترجمه ی بین زبان های انگلیسی و عربی را داشت؛ اما حال پس از گذر دوازده سال، این مترجم آنلاین به صورت سالانه ۳۰ تریلیون جمله را به ۱۰۳ زبان مختلف، ترجمه می کند.

امروزه Google Translate به ابزاری مهم برای برقراری ارتباط بین زبان های مختلف تبدیل شده است و عده ی کثیری از مردم در سراسر دنیا، از آن استفاده می کنند. اهالی مانتین ویو گذشتهاً با هدف هرچه ساده تر شدن رابط کاربری این مترجم، آن را بازطراحی کرده اند.

ظاهر جدید گوگل ترنسلیت با تمامی سرویس های گوگل همخوانی دارد؛ تایپوگرافی جدید این مترجم، باعث می شود تا جابه جایی بین بخش های مختلف آن، ساده تر از قبل شود و کاربر احساس راحتی کند. مدت ها است که به کاربران امکان آپلود اسناد برای ترجمه داده شده، اما در به روزرسانی جدید گوگل ترنسلیت، انجام این کار ساده تر از قبل شده و گزینه ی مربوطه به راحتی در دسترس قرار دارد.

تمامی گزینه های دیگر مربوط به گوگل ترنسلیت، همچنان در جای خود باقی مانده اند؛ اما ظاهر و فونت جدیدی به خود گرفته اند تا بیشتر از قبل با زبان طراحی جدید گوگل هماهنگ باشند.

بروزرسانی مترجم گوگل با طراحی متریال و ویژگی های جدید
بروزرسانی مترجم گوگل با طراحی متریال و ویژگی های جدید

در طراحی جدید، امکان ذخیره و سازماندهی ترجمه های مهمی که کاربر به طور منظم از آن ها استفاده می کند، ساده تر از قبل شده است. گوگل این امکان را برای کاربرانش فراهم کرده است تا به هر یک ترجمه های مهم شان، لیبل خاصی را اختصاص دهند تا از این طریق بتوانند عبارت های مهمی را که بیشتر از آن ها استفاده می کنند، همواره در دسترس خود داشته باشند. همین لیبل ها را نیز می توان به سادگی در گروه های مختلفی جای داد.

 

نسخه ی تحت وب مترجم گوگل حالتی واکنش گرا به خود گرفته است و می تواند سریعا خود را با اندازه ی نمایشگر، هماهنگ کند. تمامی این ها باعث می شوند که کاربر تجربه ی جذابی را از نسخه ی تحت وب گوگل ترنسلیت روی دستگاه های مختلف نظیر موبایل، تبلت یا کامپیوتر شخصی داشته باشد.

آمار و ارقام گذشته گوگل برای مترجم خود، نشان دهنده این است که این سرویس از محبوبیت بسیار بالایی بین مردم برخوردار است. بی شک یکی از اصلی ترین دلایل استقبال بالای مردم از گوگل ترنسلیت، اضافه شدن ترجمه های آنلاین مبتنی بر هوش مصنوعی در سال ۲۰۱۶ بود که به دقت بیشتر در زمینه ی ترجمه منتهی می شد، این ویژگی جالب به تازگی حتی برای نسخه ی آفلاین هم در دسترس قرار گرفت.

گوگل از مدت ها قبل در تلاش است تا با بهره گیری از اپلیکیشن Lens، قابلیت های ترجمه را فراتر از متون ساده ببرد. لنز در واقع ویژگی جالب مبتنی بر واقعیت اضافه کرده است که تصاویر و متون را تحلیل، شناسایی و ترجمه می کند. به طور کلی، زبان طراحی متریال دیزاین گوگل، ظاهری تمیز و مدرن دارد و ناوبری را آسان تر می کند. مجهز کردن گوگل ترنسلیت به این زبان طراحی، جدیدترین اقدام گوگل برای به هم شبیه کردن سرویس های مختلف است.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share