دانش و فناوری

آسان تر شدن اینستاگرام برای افراد کم توان

آسان تر شدن اینستاگرام برای افراد کم توان

اینستاگرام در نظر دارد در آینده ی نزدیک، استفاده از پلتفرمش را برای کاربران کم توان آسان تر کند. ارائه ی توصیف صوتی از عکس ها نخستین گام دراین زمینه است.

اینستاگرام روز گذشته اعلام کرد که در نظر دارد پلتفرمش را برای کاربرانی بیشتر دردسترس قرار دهد که به اختلال بینایی مبتلا هستند. این شرکت تصمیم گرفته امکان اختصاص متن جایگزین را برای عکس ها فراهم کند. چنین متنی می تواند با هدف ارائه ی توضیح برای عکس اشتراک گذاشته شده به کار رود. درنتیجه، توضیح اضافه شده به وسیله ی ماشین صفحه خوان (Screen Reader) خوانده می شود و افراد نابینا می توانند اطلاعاتی درباره ی عکس های موجود در فید اینستاگرام خود بشنوند و درک بهتری از تصویر مدنظر به دست آورند.

دو راه برای اختصاص متن جایگزین برای عکس ها وجود خواهد داشت: نخستین روش با استفاده از هوش مصنوعی است. درواقع، اینستاگرام فناوری تشخیص اشیا را برای تولید خودکار توضیحات عکس ها به کار می برد. توصیفات تولید شده ی هوش مصنوعی شامل فهرستی از اشیایی خواهد بود که در عکس حضور دارند. هر چند ممکن است متن اضافه شده کمی ابتدایی به نظر برسد، این روش تنها راه عملی برای فراهم کردن محتوای مناسب برای میلیاردها عکس موجود در اینستاگرام است.

آسان تر شدن اینستاگرام برای افراد کم توان
آسان تر شدن اینستاگرام برای افراد کم توان

در روش دوم، کاربران خودشان به طور مستقیم متن جایگزین را برای عکس های خود وارد می کنند. اینستاگرام قسمتی را برای ورود توضیحات درنظر گرفته که وقتی عکسی آپلود می شود، دردسترس قرار می گیرد. انتظار می رود توصیف های کاربران درباره ی عکس هایشان با جزییات بیشتر و ادبیات بهتری درمقایسه با متن خودکار هوش مصنوعی همراه باشد.

اینستاگرام اعلام کرده برنامه های بیشتری برای بهبود دسترسی افراد کم توان دارد؛ اما اطلاعات بیشتری دراین زمینه ارائه نکرده است. فیسبوک، مالک اینستاگرام، هم در سال های گذشته با افزودن متن جایگزین در اپلیکیشن موبایل و ارائه ی زیرنویس همزمان در ویدئوهای زنده، گام های مشخصی برای بهترشدن تجربه ی کاربری افراد کم توان برداشته است.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share