دانش و فناوری

TSMC تحت ثاثیر کاهش تولید آیفون قرار نخواهد گرفت

TSMC تحت ثاثیر کاهش تولید آیفون قرار نخواهد گرفت

با اینکه پیش بینی هایی برای کاهش درآمد شرکت‌های زنجیره‌ی تولید اپل به‌دلیل کاهش سفارش‌های آیفون شده است اما به‌نظر می‌رسد این موضوع تأثیر زیادی روی شرکت TSMC نخواهد داشت.

اخیراً، اپل خبرهایی از دور دوم کاهش تولید آیفون‌های XS و XS Max و XR را منتشر کرده است. به‌نظر می‌رسد این موضوع روی برخی از شرکت‌های زنجیره‌ی تولید اپل تأثیر منفی گذاشته است. برای مثال، براساس گزارشدیجی‌تایمز، شرکت Largan Precision، تأمین‌کننده‌ی لنز دوربین گوشی‌های آیفون، انتظار کاهش درآمد را در ماه نوامبر درمقایسه‌با ماه قبل دارد یا شرکت Career Technologies، تأمین‌کننده‌ی مدارهای منعطف برای آیفون، ۱۱۰ کارمند خود را به‌دلیل همین کاهش سفارش تولید اپل تعدیل کرد.

دراین‌میان، شرکت TSMC، سازنده‌ی سیستم روی چیپ A12 اپل، با اینکه کاهش سفارش‌های آیفون‌های ۲۰۱۸ تأثیر مستقیمی روی میزان تولیدش دارد، همچنان سرش با کارهای دیگر شلوغ است و با وجود احتمال ادامه‌ی کاهش سفارش‌های اپل، تقریبا تمام ظرفیتش برای تولید پردازنده‌های ۷نانومتری از پیش رزرو شده است. به‌عنوان نمونه، این شرکت تایوانی درحال‌حاضر کار تولید پردازنده‌های کرین ۹۸۰ هواوی را برعهده دارد که در سری Mate 20 استفاده می‌شوند.

TSMC تحت ثاثیر کاهش تولید آیفون قرار نخواهد گرفت
TSMC تحت ثاثیر کاهش تولید آیفون قرار نخواهد گرفت

همچنین، این شرکت در فصل اول سال ۲۰۱۹ نیز به تولید پردازنده‌های ۷نانومتری اسنپدراگون ۸۱۵۰ کوالکام مشغول خواهد بود. احتمال دارد نسخه‌هایی از گوشی‌های گلکسی اس ۱۰ و اس ۱۰ پلاس سامسونگ که به بازار آمریکا عرضه می‌شوند، از این پردازنده بهره ببرند. همچنین TSMC سفارش‌هایی هم از شرکت‌های برودکام و زایلینکس و انویدیابرای تولید چیپ‌های ۷نانومتری دارد.

گزارش‌ها حاکی از آن هستند که این شرکت انتظار دارد در سال ۲۰۱۹ بیش از صد پردازنده‌ی ۷نانومتری و نمونه‌ی ۷نانومتری EUV را برای تولید آماده کند. تولید چیپ‌های ۷نانومتری امسال ۱۰درصد از کسب‌وکار TSMC را تشکیل می‌داد و انتظار می‌رود این عدد در سال بعد به ۲۰درصد افزایش پیدا کند.

در این میان، همچنان شرکت‌هایی که با Apple برای ساخت iphone قرارداد دارند، به علت کاهش تولید این گوشی نیروی کاری خود را تعدیل می‌کنند تا هزینه‌هایشان را متناسب با درآمدشان تنظیم کنند.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share