دانش و فناوری

سامسونگ از درایو SSD مقرون به صرفه ۴ ترابایتی خود رونمایی کرد

سامسونگ از درایو SSD مقرون به صرفه 4 ترابایتی خود رونمایی کرد

شرکت سامسونگ به تازگی از محصول جدید خود یعنی درایوهای حالت جامد (SSD) با عنوان ۸۶۰QVO رونمایی کرده که ظرفیت آنها به ۴ ترابایت می رسد.

امروزه کاربران بیش تر از هر زمان دیگر به استفاده، تولید و ذخیره سازی فایل های با رزولوشن بالا نظیر ویدیوهای ۴K و بازی های با حجم سنگین می پردازند و این مساله نیاز آنها به حافظه های با ظرفیت بالا و حداقل تاخیر را بالا برده است. کمپانی سامسونگ برای رفع نیازهای این دسته از کاربران درایوهای SSD جدیدی را معرفی کرده که از ظرفیت و پایداری قابل توجهی بهره می برند.

درایو ۸۶۰QVO که بر اساس معماری فلش NAND سلول چند سطحی (MLC) چهار بیتی با تراکم بالا ساخته شده از سرعت و پایداری بالایی برخوردار است. این درایو در فرم فاکتور ۲.۵ اینچی و بر مبنای کانکتور SATA توسعه یافته و از اینرو با اغلب پی‌سی ها و لپ تاپ ها سازگاری خواهد داشت.بسیاری از شرکت های فعال در حوزه سخت افزار برای کاهش قیمت نهایی لپ تاپ آنها را به ترکیبی از حافظ های HDD و SDD مجهز می سازند اما سامسونگ مدعی است با کاهش قیمت نهایی درایو ۸۶۰QVO نیاز به استفاده از HDD را از بین برده است.

سامسونگ از درایو SSD مقرون به صرفه 4 ترابایتی خود رونمایی کرد
سامسونگ از درایو SSD مقرون به صرفه ۴ ترابایتی خود رونمایی کرد

این درایوها به لطف کنترلر MJX و معماری ۴ بیتی سرعت خواندن ۵۵۰ مگابایت بر ثانیه و نوشتن ۵۲۰ مگابایت بر ثانیه را ارائه می کنند که برابر با مدل های MLC سه بیتی گرانقیمت تر است. یکی از دیگر از ویژگی های محصول جدید کمپانی کره ای یکپارچگی با فناوری توربو رایت هوشمند است که در افزایش سرعت و حفظ حداکثر کارایی در بازه های زمانی طولانی نقش دارد.

درایو ۸۶۰QVO از ماه آینده میلادی و در سه مدل با حافظه های ۱ ، ۲ و ۴ ترابایتی به بازار عرضه می شود. قیمت مدل پایه ۱ ترابایتی احتمالا ۱۵۰ دلار خواهد بود که به مراتب از درایو ۱ ترابایتی ۸۶۰ Pro با بهای ۳۰۰ دلار کمتر است.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share