دانش و فناوری

گوشی تاشو سامسونگ چه قیمتی خواهد داشت؟

اخیراً شرکت سامسونگ تائید کرده است که سال آینده گوشی انعطاف پذیر خود را  به بازار عرضهمی کند. این شرکت صفحه نمایش قابل انعطافی را نشان داده است که در نمایشگاه SDC 2018 به زودی معرفی می شود.

این اتفاقات در حالی است که هنوز در مورد قیمتگذاری و دسترسی به این گوشی چیزی مشخص نشده است. اما گزارش ها حاکی از آن است که این دستگاه بسیار گران قیمت خواهد بود. یک ادعا که اخیراً منتشر شده است نشان می دهد که قیمت این دستگاه احتمالا حدود ۲۵۰۰ دلار است.

قیمت احتمالی گوشی تاشو سامسونگ

یک گزارش از گیزمودو در بریتانیا نشان می دهد که این گوشی هوشمند که به نام گلکسی اف یا Galaxy Flex نامیده می شود احتمالا به یکی از گوشی های پرطرفدار در این کشور تبدیل می شود. همچنین اشاره می کند که قیمت این گوشی ممکن است بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ پوند باشد که با یک تبدیل ساده به دلار می توانیم دریابیم که قیمت آن ۱۹۲۰ تا ۲۵۶۰ دلار به صورت دقیق است.

استراتژی قیمتگذاری در بازار گوشی های هوشمند

قیمتگذاری گوشی های هوشمند به طور مستقیم به بازار بستگی دارد و با توجه به شرایط بازار می تواند قیمت های متغیری را شاهد باشیم. با این حال آنچه در نهایت به دست مشتری می رسد، ممکن است قیمت کمتری نسبت به چیزی که گفته شده داشته باشد. قیمت یکی از عوامل موثر بر تصمیم به خرید نهایی مشتری است، تعیین قیمت نامناسب در مواردی تاثیرات جبران ناپذیری بر برندها وارد کرده و منجر به کاهش سودآوری، کاهش سهم بازار و کاهش اعتبار کسب وکارها می شود. از این رو آنها باید با استراتژی ‌های قیمتگذاری در عرصه کسب و کار نوین که همان بازار الکترونیک است آگاه باشند.

اگر اطلاعات به دست آمده در این گزارش دقیق باشد، می توان به راحتی بر این باور بود که گوشی های هوشمند گلکسی تاشو قیمتی بیشتر از ۱۵۰۰ دلار دارند. با این محدوده قیمتی، انتظار داریم که تعداد کاربران مشخصی جذب این گوشی شوند که توان پرداخت ان را دارند و سامسونگ احتمالا آن را برای عموم مردم عرضه نکرده و به دنبال جامعه هدفی خاص بوده است.

گوشی تاشو سامسونگ چه قیمتی خواهد داشت؟
گوشی تاشو سامسونگ چه قیمتی خواهد داشت؟گوشی تاشو سامسونگ چه قیمتی خواهد داشت؟

استراتژی استفاده از اقساط برای گوشی های گران قیمت

البته ذکر این نکته ضروری است که سرویس های اپراتور محلی بر اساس قراردادهای خود می توانند گزینه های مناسبی برای پرداخت اعلام کرده و کاربرانی که تمایل به خرید این گوشی ها دارند، می توانند Galaxy F را به صورت اقساطی هم فراهم کنند. این یک استراتژی است که سامسونگ برای فروش گوشی های خود در پیش گرفته است تا بتواند کاربران بیشتری را به خرید گوشی های جدید خود تشویق و ترغیب کند.

کاهش هزینه های تولید گوشی چگونه ممکن می شود؟

جالب است بدانید که در چند سال گذشته، شرکت ها با به کار گیری فرایندهای تولید و اجزای سازنده مختلف، سعی در کاهش قیمت گوشی های هوشمند کرده اند. برای مثال اپل برای کاهش قیمت گوشی های آیفون ۲۰۱۹ خود به چاره ای اندیشید. چرا که قیمت بالای این گوشی در سال جاری موجب کاهش قدرت خرید مردم شد و اپل نتوانست به سطح مورد انتظار فروش برسد. یکی از این روش ها برای کاهش هزینه ها استفاده از تکنولوژی جدیدی برای آنتن گوشی های هوشمند آیفون ۲۰۱۹ خواهد بود.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share