دانش و فناوری

حضور مایکروسافت در نبرد پهپادها پا به پای DJI

حضور مایکروسافت در نبرد پهپادها پا به پای DJI

شرکت مایکروسافت با فروش ۳۰ پتنت به یاری DJI، شرکت چینی تولیدکننده‌ی پهپاد، در برابر شکایت رقیبش حضور یافت.

مایکروسافت تا به حال چندین‌بار با شرکت چینی DJI، پیشرو در زمینه ساخت پهپادها همکاری کرده و آخرین‌بار نیز از عرضه‌ی SDK (کیت توسعه‌ی نرم‌افزار) به کمک این شرکت خبر داده است. این کیت قابلیت‌ کنترل کامل و تبادل آنی داده‌ها را به میلیون‌ها رایانه‌ی مجهز به ویندوز ۱۰ اصافه می‌کند.

با این‌حال، اکنون DJI را شرکت اتل روباتیکس (Autel Robotics) تهدید می‌کند. این شرکت، DJI را به نقض پتنت‌هایش درزمینه‌ی دنبال‌کردن مسیر پروازی با اجتناب از موانع و مونتاژ روتور و روشی برای غیرفعال‌سازی باتری‌ها برای کاهش کُندی بین پروازها متهم کرده است.

Autel از کمیسیون تجارت بین‌المللی ایالات متحده‌ی آمریکا درخواست کرده واردات پهپادهای مدل‌ Phantom،Mavic ،Spark و Inspire شرکت چینی DJI را ممنوع کند.

اکنون Microsoft به کمک DJI شتافته و مجموعه‌ای از ۳۰ Patent را به این شرکت فروخته است که می‌تواند آن را در مقابل شکایت Autel تقویت کند.

حضور مایکروسافت در نبرد پهپادها پا به پای DJI
حضور مایکروسافت در نبرد پهپادها پا به پای DJI

انتظار می‌رود پهپادها در آینده تجارت بزرگی ایجاد کنند. گفته می‌شود بازار پهباد‌ها درسال ۲۰۱۸ درحدود ۴.۴میلیارد دلار ارزش داشته که بخش بزرگی از آن تحت تسلط DJI است. مایکروسافت اکنون در حال همکاری با DJI در زمینه‌ی تأمین عقبه‌ی ابری (کلاود) رایانه‌های پرنده است. DJI سرویس آژور مایکروسافت را به‌عنوان تأمین‌کننده‌ی اصلی خدمات ابری‌اش برای پهپادهای تجاری و SaaS (اجاره‌ی نرم‌افزار) درنظر گرفته است.

مایکروسافت و DJI همچنین به دنبال  توسعه‌ی مشترک ابزارهایی برای بهره‌مندی حداکثری از سرویس‌های Azure IOT Edge و هوش مصنوعی مایکروسافت هستند و قصد همکاری با یکدیگر را دارند تا سناریوهای جدیدی در صنایع مختلف، ازجمله کشاورزی و ساخت‌و‌ساز و امنیت عمومی به وجود بیاورند.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share