دانش و فناوری

انتشار مرجع زیست بوم امنیت سایبری ایران

انتشار مرجع زیست بوم امنیت سایبری ایران

کتاب «مرجع زیست‌بوم امنیت سایبری و افتای ایران» به‌عنوان مرجعی قابل استناد در حوزه ی امنیت بومی فناوری اطلاعات انتشار یافت.

تارنمای وب گاه گزارش می کند، این کتاب با اسناد بالادستی فضای تولید و تبادل اطلاعات همراه است و به معرفی بیش از ۲۰۰ محصول و خدمت ارائه‌شده می پردازد. این کتاب توسط بیش از ۱۰۰ شرکت فناوری و دانش‌بنیان در بخش‌های فناوری‌های آشکارسازی آسیب‌پذیری، راهکارهای SIEM، مدیریت یکپارچه تهدیدات، امن‌سازی شبکه، گواهی الکترونیکی و PKI، سوییچ و روتر امن، سخت‌افزارهای خاص منظوره، فناوری‌های احراز هویت، خدمات فنی و عملیاتی، خدمات مشاوره و مدیریت، خدمات فرهنگ‌سازی و آموزش، خدمات آزمایشگاهی و اعتبارسنجی و مراکز آپای دانشگاهی طبقه‌بندی شده است.

انتشار مرجع زیست بوم امنیت سایبری ایران
انتشار مرجع زیست بوم امنیت سایبری ایران

فهرست مقالات ارائه‌شده و راه‌یافته به ۶ دوره قبلی کنفرانس بین‌المللی انجمن رمز ایران یعنی سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۶ نیز در این کتاب آورده‌ شده‌است. همچنین قوانین و اسناد بالادستی فضای تولید و تبادل اطلاعات در این کتاب آمده‌است.

این کتاب نمایی از توان شرکت‌های ایرانی در تولید محصولات و خدمات امنیت فناوری اطلاعات به دست می‌دهد و مرجعی برای تصمیم‌گیران، تصمیم‌سازان و فعالان این عرصه است.

مرجع زیست بوم امنیت سایبری ایران با همکاری انجمن رمز ایران و انجمن شرکت‌های افتا در ۳۰۰ صفحه انتشار یافته است.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share