دانش و فناوری

مرگ کارگران خط تولید سامسونگ را مجبور به عذرخواهی کرد

مرگ کارگران خط تولید سامسونگ را مجبور به عذرخواهی کرد

شرکت محبوب سامسونگ اخیراً به دلیل بروز بیماری‌های خطرناک و مرگ کارگران خط تولید نمایشگر و تراشه‌های نیمه رسانا عذرخواهی کرده است.

کمپانی کره‌ای سامسونگ هم‌زمان با بروز بیماری و مرگ تعدادی از کارگرانش به دلیل فراهم نبودن شرایط مناسب کاری در بخش تراشه‌های کامپیوتری و تولید نمایشگرها، عذرخواهی کرد.

این شرکت تولیدکننده تجهیزات کامپیوتری چند هفته گذشته با نمایندگان کارمندان بیمار بر سر تسویه به توافق رسیده، هر چند که این رویه بیش از یک دهه به طول انجامیده است.

کینام کیم؛ مدیر بخش راهکارهای دستگاهی سامسونگ گفت: این شرکت نتوانسته است مشکلات و تهدیدهایی را که برای سلامتی کارگرانش در کارخانه‌ها وجود دارد به خوبی مدیریت کند و به این ترتیب کارگرانی که در خط تولید تراشه‌های نیمه رسانا و نمایشگرهای کریستال مایع کار می‌کنند، آسیب‌های جدی دیده‌اند.

مرگ کارگران خط تولید سامسونگ را مجبور به عذرخواهی کرد
مرگ کارگران خط تولید سامسونگ را مجبور به عذرخواهی کرد

جنبش مدنی فعالان حقوق کارگری علیه سامسونگ در سال ۲۰۰۷ هم‌زمان با درخواست غرامت یک راننده تاکسی به نام «هوانگ سانگ‌جی» به خاطر مرگ دختر ۲۳ ساله‌اش که به خاطر بیماری سرطان خون ناشی از کار در یکی از کارخانه‌های سامسونگ فعال بود، آغاز گردید.

حال با توجه به توافق سامسونگ با نمایندگان کارگران این کارخانه، این شرکت اعلام کرده است که به خاطر بیماری‌های مختلفی که کارگران شاغل در کارخانه‌های تولید تراشه‌های کامپیوتری و نمایشگرهای LCD مبتلا شده‌اند، حداکثر تا ۱۳۲ هزار دلار برای بیماری سرطان خون به آنان غرامت بپردازد.

این غرامت همچنین شامل مشکلاتی مانند سقط جنین و بیماری‌های مادرزادی مثل سرطان کودکان را که فرزندان این کارگران به آنها مبتلا می‌شوند هم شامل می‌شود.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share