دانش و فناوری

عبور مایکروسافت از اپل در رقابت پر ارزش ترین برند جهان

عبور مایکروسافت از اپل در رقابت پر ارزش ترین برند جهان

پس از گذشت حدود یک دهه حرکت در سایه‌ی کوپرتینویی‌ها، بالأخره شرکت مایکروسافت موفق شد با عبور از اپل به پرارزش‌ترین برند جهان تبدیل شود.

در روزهای گذشته اپل به علت فروش کمتر از انتظار آیفون‌های جدید خود کاهش بسیاری در ارزش سهام خود را متحمل شده است. این مسئله‌ باعث شد تا تنها در چند هفته، ارزش این شرکت بزرگ فناوری بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار سقوط داشته باشد.

در این میان، مایکروسافت که نزدیک به یک دهه همواره ارزشی کمتر از اپل داشته، توانست با ارزش ۷۵۱.۸۸ میلیارد دلار به جایگاه پیشین اپل، یعنی پرارزش‌ترین برند دنیا دست پیدا کند و کوپرتینونشین‌ها را با ارزش ۷۴۹.۷۵ میلیارد دلار پشت‌سر بگذارند.

صعود مایکروسافت به مقام اول باعث شده تا بزرگانی چون آمازون و گوگل نیز در پشت سر این غول دنیای نرم‌افزار قرار بگیرند.

عبور مایکروسافت از اپل در رقابت پر ارزش ترین برند جهان
عبور مایکروسافت از اپل در رقابت پر ارزش ترین برند جهان

با توجه به نمودار فوق می‌توانید مشاهده کنید که آخرین بار که ارزش برند مایکروسافت نزدیک به اپل شده بود، به سال ۲۰۱۰ میلادی بر می‌گردد.

عملکرد فوق‌العاده‌ی مایکروسافت در دوران سکان‌داری ساتیا نادلا منجر به رشد درآمد در بخش‌های نرم‌افزار و خدمات ابری شده است. ردموندی‌ها در حالی به افزایش برند خود ادامه می‌دهند که در آن سو گوگل و فیسبوکبه‌دلیل مشکلات نقض حریم خصوصی کاربران با موانع بسیاری در طی ماه‌های اخیر دست‌و‌پنجه نرم‌ کرده‌اند.

آفیس ۳۶۵ و بخش‌های مشترک‌محور مایکروسافت توانسته درآمد سرشاری روانه‌ی خزانه‌ی این شرکت سازد. انتظار می‌رود که در طی سال آتی میلادی، مایکروسافت روی نرم‌افزارهای تجاری تمرکز بیشتری به خرج دهد.

حالا باید منتظر باشیم تا ببینیم که آیا این صدرنشینی موقت خواهد بود یا خیر. فعلاً که مایکروسافت در انتهای روز بازار بورس توانسته فاصله‌ی خود با اپل را حتی بیشتر نیز کند. طبق آمار بورس، اکنون مایکروسافت با ارزش ۷۵۳.۳۴ میلیارد دلار با اپل فاصله‌ای ۶ میلیارد دلار دارد.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share