دانش و فناوری

رونمایی کوالکام از تراشه قدرتمند اسنپدراگون ۸۱۵۰ در ۱۳ آذر

رونمایی کوالکام از تراشه قدرتمند اسنپدراگون 8150 در 13 آذر

کوالکام در یک خبر رسمی اعلام کرده است که این شرکت در تاریخ ۱۳ آذر به‌صورت رسمی از تراشه‌ی قدرتمند بعدی خود موسوم به اسنپدراگون ۸۱۵۰ رونمایی خواهد کرد.

از معرفی تراشه‌ی قدرتمند اسنپدراگون ۸۴۵ تقریبا زمان زیادی گذشته است. حال پس از مدت‌ها انتظار، به‌نظر می‌رسد که کوالکام در نظر دارد به‌زودی از تراشه‌ی پرچم‌دار جدید خود با نام اسنپدراگون ۸۱۵۰ رونمایی کند.

شعبه‌ی چین کوالکام اخیراً در حساب کاربری ویبو خود تأیید کرده نسل بعدی تراشه‌های پردازشی آن‌ها در تاریخ ۱۳ آذرماه سال جاری (۴ دسامبر) در طی رویداد فناوری هاوایی معرفی خواهد شد.

رونمایی کوالکام از تراشه قدرتمند اسنپدراگون 8150 در 13 آذر
رونمایی کوالکام از تراشه قدرتمند اسنپدراگون ۸۱۵۰ در ۱۳ آذر

انتظار می‌رود که اسنپدراگون ۸۱۵۰ با طراحی سه‌خوشه‌ای مشابه با کرین ۹۸۰ و اگزینوس ۹۸۲۰ به بازار عرضه شود. قرار است در این تراشه از یک هسته‌ی فوق قدرتمند با فرکانس کاری ۲.۸۴ گیگاهرتز در کنار سه هسته‌ی عادی با فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز استفاده شود. افزون بر چهار هسته‌ی یادشده، چهار هسته ی دیگر نیز برای بهینه‌سازی مصرف انرژی در این تراشه به‌کار رفته است که با فرکانس ۱.۷۸ گیگاهرتزی فعالیت می‌کنند تا تعداد کلی هسته‌ی اسنپدراگون ۸۱۵۰ را به هشت عدد برسانند.

رسانه‌های فناوری اعتقاد دارند که کوالکام از لیتوگرافی مدرن ۷ نانومتری TSMC در تراشه‌ی تازه‌وارد خود استفاده خواهد کرد تا اندازه‌ی کلی این پردازنده به ۱۲.۴ × ۱۲.۴ میلی‌متر برسد.

متأسفانه برطبق آزمایش‌های بنچمارکی که فاش شده اند، انتظار نمی‌رود که اسنپدراگون ۸۱۵۰ بتواند از نظر آماری تراشه‌ی A12 اپل را شکست دهد؛ با این وجود باید خود را برای قرارگیری این پردازنده در میان پرچم د اران سال آتی میلادی آماده کنیم.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share