دانش و فناوری

بازگشت گوشی های سری A سامسونگ با حسگر اثرانگشت داخلی

بازگشت گوشی های سری A سامسونگ با حسگر اثرانگشت داخلی

اخبار اخیر منتشر شده نشان می دهد که سامسونگ قراردادی را با یک تولیدکننده حسگر اثرانگشت داخلی برای گوشی های سری A خود بسته است.

آخرین گزارش ها نشان می دهد که سامسونگ به دنبال تجهیز گوشی های هوشمند سری A به حسگر اثر انگشت داخلی در سال ۲۰۱۹ می باشد. با توجه به اینکه این آخرین ترند روز در دنیای گوشی های هوشمند و این واقعیت است که سامسونگ اولویت استراتژیک خود را به سمت تلفیق فنآوری های جدید و ویژگی های جدید در گوشی های هوشمند میان رده خود تغییر داده است.

این واقعیت بعید نیست و یکی از راه هایی است که شرکت ها برای رقابت با دیگر تولیدکنندگان گوشی های چینی ارزان قیمت آن را به کار می گیرند. طبق گزارش، کوالکام سفارش های بیشتری را از سامسونگ برای تولید این سنسور دریافت کرده است و می خواهد علاوه بر پشتیبانی از مدل های جدید گلکسی پرچمدار که در اوایل سال ۲۰۱۹ یا اواخر سال ۲۰۱۸ معرفی می شوند، آن را به گوشی های میان رده ۲۰۱۹ خود نیز بیاورد.

بازگشت گوشی های سری A سامسونگ با حسگر اثرانگشت داخلی
بازگشت گوشی های سری A سامسونگ با حسگر اثرانگشت داخلی

سنسورهای گوشی های سری A سامسونگ

با توجه به گزارش ها سامسونگ گلکسی S10 نیز گوشی دارای سنسور اثر انگشت مافوق صوت می باشد که می تواند از ۳۰ درصد نمایشگر برای خواندن اثر انگشت کاربر استفاده کند. سامسونگ در این دستگاه اسکنر عنبیه را حذف کرده و به جای آن از سنسور داخلی اثرانگشت استفاده خواهد کرد. علاوه بر این، فناوری مخصوص سامسونگ به دلیل اینکه نسل سوم سنسورها خواهد بود هم دقیق تر و هم سریع تر از سایر سنسور های  نمایشگر است که در حال حاضر برای سایر دستگاه ها نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

اما همانطور که در منابع ذکر شده، سری A شامل سنسورهای پیشرفته مافوق صوت زیر نمایشگر ساخته شده توسط کوالکام است که پیش از این به سری پرچمدار S10 اختصاص داده شده بود. در عوض میان رده های شرکت های دیگر، سنسورهای نوری را به کار می گیرند که نسبت به نوع مافوق صوت آن دارای دقت و سازگاری کمتری است. البته قابل درک است که این موضوع روی قیمت این میان رده ها تاثیر خواهد گذاشت.

یکی از خبرگزاری های چین در مورد این رویداد و اقدام به سفارش سامسونگ در این زمینه نوشته است. هم اکنون نیز شواهد جوامعی حول این مسئله وجود ندارد که سری A قطعا این سنسورها را دریافت خواهد کرد، اما به احتمال قوی از تاریخی که این برند متعاقبا اعلام خواهد کرد، مدل A با سنسور داخلی به بازار عرضه می شود.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share