دانش و فناوری

اموجی ۱۰ ساله می شود

اموجی 10 ساله می شود

نخستین اموجی ها در سال ۱۹۹۸ یا ۱۹۹۹ (با ابهام) به دست طراحی ژاپنی به نام شیگیتاکا کوریتا طراحی و خلق شد.

اولین اموجی چه زمانی خلق شد؟

نخستین اموجی ها در سال ۱۹۹۸ یا ۱۹۹۹ (با ابهام) به دست طراحی ژاپنی به نام شیگیتاکا کوریتا طراحی و خلق شد.  این فرد در آن زمان روی یک پلتفرم اینترنتی کار می کرد و اسم آن i-mode بود. چیزی که الهام بخش برای وی ، روش اجرای برنامه های وضعیت هوایی و علائم خیابان بود ، این اموجی ها به صورت جهانی فهمیده می شوند و فقط علائم مترجم آن هستند. اولین مجموعه اموجی ها تنها شامل ۱۷۶ پیکتوگرام بود و هر یک دارای اندازه و کیفیت ۱۲*۱۲ پیکسل بودند. هدف این اموجی ها ایجاد یک تمایز بین ویژگی های پلفترم i-mode است.

اموجی در سیستم عامل IOS

ده سال پیش ، در ژاپن دوباره اموجی ها برای اولین بار به گوشی های iPhone بازگردانده شدند. در روز ۲۱ نوامبر سال ۲۰۰۸ ، شرکت اپل سیستم عامل iPhone OS 2.2 ( بله آن زمان با این اسم معروف بود ) را به کاربران ژاپنی معرفی کرد. در این سیستم عامل کیبورد و فونت و اموجی ها قرار داشتند. اگرچه این به روزرسانی خیلی زود برای تمام کاربران در سرتاسر دنیا منتشر شد ولی اموجی ها فقط و فقط در کشور ژاپن فعال بودند.

به هر حال پس از اینکه افزونه فعال شد ، برنامه های ثالث تلاش کردند تا این افزونه را برای سیستم های دیگر فعال کنند. این موضوع توسط اپل پشتیبانی و تایید نشد اما زمانی که در سیستم عامل iPhone OS 2.2 اپ استور معرفی شد ، زمین بازی بزرگی برای شرکت هایی بوجود آمد که قصد داشتند برنامه های مختلف برای این سیستم عامل معرفی کنند.

اموجی 10 ساله می شود
اموجی ۱۰ ساله می شود

تبدیل شدن اموجی به UNICODE

تا سال ۲۰۱۰ طول کشید تا اموجی به صورت Unicode تبدیل شد ، همین موضوع باعث شد تا اموجی به صورت جهانی تبدیل شود و بتواند بین دستگاه ها ، پلتفرم ها و سیستم عامل های مختلف استفاده شود. در سال ۲۰۱۵ کیبورد اموجی به کاربران iOS معرفی و این کیبورد تبدیل به محبوب ترین کیبورد بین تمام کاربران جهان شد.

اظهارات کارمند اپل

در یک مصاحبه با Emojipedia ، نایب رییس طراحی رابط کاربر شرکت اپل ، آلان دای در مورد تغییر اموجی ها در سال ۲۰۱۶ صحبت کرد که می توانست باعث شود کیفیت این اموجی به طرز شگفت انگیزی افزایش یابد. وی اظهار داشت:« ما رزولوشن اموجی ها را افزایش داده ایم که می تواند در سال های آینده با افزایش صفحه نمایش گوشی های اپل کاربردی باشد. به صورت کلی ، اگر شما می خواهید از اموجی های ما در مقیاس بزرگتر استفاده کنید ، باید تغییراتی در آنها اعمال کنیم.»

طی سال های گذشته تغییرات بسیاری در اموجی ها اعمال شده و بخش های زیادی به آن اضافه شده است ولی هر روزه طرفداران آنها در سرتاسر جهان افزایش می یابد. قطعا در آینده هم ما اموجی های بیشتری خواهیم دید.

شاید این موضوع خنده دار باشد اما امروزه چیزی که ما در تمام چت های خود به عنوان اموجی استفاده می کنیم در ژاپن زمانی ممنوع بود.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share