دانش و فناوری

اعلام آمادگی شرکت نوکیا برای تمرکز روی نسل اینترنت ۵G

اعلام آمادگی شرکت نوکیا برای تمرکز روی نسل اینترنت 5G

اخیراْ‌ اخبار جالبی در مورد شرکت نوکیا، متخصص اینترنت ۵G منتشر شده است که نشان دهنده ی این است که این شرکت خود تمرکز خود را روی بستر اینترنت ۵G قرار داده است.

شکست شرکت نوکیا در پروژه های جانبی

شاید شما هم این را حس کرده باشید که فعالیت های خارج از برنامه شرکت نوکیا چندان با موفقیت همراه نبوده است. نمونه هایی از فعالیت های شکست خورده نوکیا ، تولید دوربین VR و دستگاه های سلامت سنج بوده که نتوانست توقعات نوکیا را برآورده کند.  اکنون به نظر می رسد شرکت نوکیا تمام فعالیت های اضافه خود را متوقف کرده است تا بتواند کاری را انجام دهد که در آن تبحر دارد. نوکیا احتمالا تیم موبایل و شبکه خود را با یکدیگر ادغام خواهد کرد تا بتوانند به صورت گروهی روی پروژه اینترنت ۵G تمرکز کند.

تغییرات مدیریتی شرکت نوکیا

این شرکت تغییرات مدیریتی زیادی هم داشته است. این شرکت مدیر اجرایی سابق خود را یعنی مارک روان را عوض کرده و به جای وی آقای تومی یوتو ۲۳ساله که متخصص ارتباطات رادیویی است ، جانشین او شده است. تخصص آقای تومی یوتو می تواند باعث شود تا بار دیگر نوکیا بتواند نام خود را بر سر زبان ها بیندازد

اعلام آمادگی شرکت نوکیا برای تمرکز روی نسل اینترنت 5G
اعلام آمادگی شرکت نوکیا برای تمرکز روی نسل اینترنت ۵G

آینده اینترنت ۵G و متخصص اینترنت ۵G

هنوز زود است که بخواهیم در مورد بازخورد این تغییرات صحبت کنیم ولی تمرکز شرکت نوکیا روی پروژه ۵G می تواند نتیجه ی خوبی داشته باشد. خیلی از شرکت های مخابراتی مانند AT&T ، T-Mobile و Verizon فعالیت خود را در زمینه بستر اینترنت ۵G آغاز کرده اند و تا ماه های آینده آن را عرضه خواهند کرد. شرکت نوکیا اگر بتواند این پروژه را به خوبی اجرایی کند ، دوباره نگاه تمامی کاربران دنیای تکنولوژی را به خود جلب خواهد کرد. باید دید که در آینده چه اتفاقی رخ خواهد داد.

شرکت نوکیا و آینده این شرکت

بدون شک شرکت نوکیا، متخصص اینترنت ۵G در چند سال اخیر تلاش کرده تا بتواند دوباره اعتبار سابق خود را بدست آورد ولی هنوز نتوانسته نتیجه لازم را کسب کند. شرکت نوکیا تاریخچه غنی در دنیای تکنولوژی دارد و به نظر ما خیلی از کاربران قدیمی دنیای تکنولوژی منتظر هستند تا شرکت نوکیا باز هم قدرت نمایی کند. همه ما منتظر این هستیم که ببینیم تصمیمات جدید شرکت نوکیا به چه نتایجی خواهند رسید.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share