دانش و فناوری

اپل دوباره آیفون X تولید می کند

اپل دوباره آیفون X تولید می کند

ظاهرا شرکت اپل در نظر دارد در پی فروش کمتر از حد انتظار آیفون XS، دوباره تولید آیفون X را آغاز کند. البته این خبر هنوز به‌صورت رسمی تایید نشده است.

در پی تقاضای کمتر از حد انتظار مشتریان گوشی‌های جدید آیفون XS و آیفون XS مکس، شرکت اپل قصد دارد تولید آیفون X را مجددا آغاز کند. این گزارش توسط وبگاه معتبر وال‌استریت‌ژورنال منتشر شده است.

این وبگاه در بخشی از مقاله‌اش ادعا می‌کند که یکی از دلایل این موضوع، به قرارداد پیشین اپل با سامسونگ برای خرید تعداد مشخصی نمایشگر OLED از این شرکت کره‌ای بازمی‌گردد.

با توجه به این که آیفون XS و آیفون XS مکس آن‌چنان‌که باید و شاید فروخته نشدند، هنوز تعداد مشخصی از این نمایشگرها را سامسونگ برای اپل نساخته است. این بدان معناست که مفاد یادشده در قرارداد هنوز به‌طور کامل رعایت نشده‌ است. این موضوع باعث شد که اپل به فکر چاره بیفتد و مجددا به تولید آیفون X روی بیاورد. اهالی کوپرتینو پیش‌تر به‌هنگام عرضه‌ی اولیه‌ی گوشی آیفون XS، اعلام کرده بودند کهقصد دارند تولید آیفون ۱۰ را متوقف کنند.

اپل دوباره آیفون X تولید می کند
اپل دوباره آیفون X تولید می کند

وال‌استریت‌ژورنال در ادامه‌ی مقاله‌اش مدعی شده که به لطف قدیمی‌تربودن آیفون ۱۰ درمقایسه با آیفون ۱۰ اس و آیفون ۱۰ اس مکس، هزینه‌های تمام‌شده برای تولید، شامل قطعات و فرایند سرهم‌کردن کمتر از هزینه‌ی تولید آیفون‌های OLED سال ۲۰۱۸ است. البته پیش‌تر دیده شده که مدل‌های قدیمی‌تر یک گوشی به‌دلیل تقضای کافی برای آن‌ها در برخی بازارها، مجددا بازتولید شده بودند.

ادعای این رسانه‌ی بزرگ درحالی است که اخیرا شاهد انتشار خبری مبنی بر کاهش تقاضای اپل برای تولید تمامی آیفون‌های ۲۰۱۸ بودیم. تا قبل از عرضه‌ی آیفون XR به بازار، اکثر تحلیلگران بزرگ پیش‌بینی می‌کردند که این گوشی بتواند فروش نه‌چندان زیاد آیفون ۱۰ اس و ۱۰ اس مکس را جبران کند؛ اما این روز‌ها همین گوشی نیز فروش بسیار کمی را تجربه می‌کند که البته دلیل آن واضح است.

کاربرانی که بیشتر به خرید گوشی‌های اقتصادی اخیر اپل تمایل دارند، ترجیح می‌دهند سراغ خرید آیفون ۸ بروند؛ زیرا این گوشی همچنان در بازار دردسترس است و قیمتی کمتر از آیفون XR دارد. وضعیت فعلی آیفون ۸ اپل را پیش‌تر برای گوشی آیفون ۵ سی نیز دیده بودیم؛ محصولی که به‌هنگام عرضه‌اش نتوانست فروش چندان موفقی تجربه کند؛ ولی یک سال بعد، مشتریان Apple توجه خاصی به آن نشان دادند.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share