دانش و فناوری

گوشی تاشدنی و مبتنی بر ۵G هواوی معرفی می شود

گوشی تاشدنی و مبتنی بر 5G هواوی معرفی می شود

با گذشت زمان و پیشرفت های متعددی که در زمینه تکنولوژی و فناوری داریم روز به روز دستگاه‌های هوشمندی عرضه می شوند، اکنون نسل آینده‌ی ارتباطات با نام ۵G و صفحه‌نمایش‌های منعطف به‌تدریج در حال ورود به بازار مصرف هستند.

به گزارش خبرگزاری کره‌ای ET News، هواوی در مراسمی خصوصی، نسخه ای آزمایشی از نمونه‌ی اولیه‌ی دستگاهی انعطاف‌پذیر مبتنی بر ۵G را برای خدمات‌دهنده‌های ارتباطی کره‌ای معرفی و رونمایی کرده است. همچنین یکی از مقامات ارشد دولت تایید کرده که Huawei در حال حاضر روی یک محصول انعطاف‌پذیر با پشتیبانی از نسل بعدی شبکه‌ی ارتباطی کار می کند.

خبرگزاری کره‌ای اعلام کرد که برنامه‌های این شرکت جهت معرفی این گوشی در MWC 2019 هدف‌گذاری شده است. با توجه به گزارش و تایید رسمی، دستگاه هواوی کاملا آماده است و این خبرگزاری از پیشرفته بودن محصول نام‌برده شگفت‌زده شده است.

گوشی تاشدنی و مبتنی بر 5G هواوی معرفی می شود
گوشی تاشدنی و مبتنی بر ۵G هواوی معرفی می شود

زمانی که این گوشی ۵G در حالت باز قرار بگیرد، اندازه‌ای در حدود هشت اینچ دارد و در حالت تاشده، پنج اینچ خواهد بود که اندکی بزرگ‌تر از نمونه‌ی اولیه‌ی گوشی انعطاف‌پذیر سامسونگ با اندازه‌ی ۷.۳ و ۴.۶ اینچی است. کارخانه‌ی سازنده‌ی نمایشگر این گوشی، BOE است که دفتر مرکزی آن در پکن واقع شده و مراکز تحقیق و توسعه‌ی متعددی در سراسر جهان دارد.

اگرچه هواوی ایده‌ی خود را برای نمایندگان مخابرات و مقامات رسمی دولتی رونمایی کرده است، اما هیچ‌کدام از اعضای شعبه‌ی کره‌ این شرکت راهیابی این دستگاه به قفسه‌های خرده‌فروشی کره را تایید نکرده‌اند.

 

قدم آخر برای تبدیل شدن محصول هواوی به اولین گوشی منعطف مبتنی بر فناوری ۵G، آزمایش سرعت نسل آتی شبکه‌های ارتباطی است؛ هنگامی که تجاری‌سازی ۵G کامل شود و این نسل آماده‌ی بهره‌برداری باشد، هواوی دستگاه خود را رونمایی و روانه‌ی بازار می‌کند.

در حال حاضر فقط ایالات متحده جهت انتقال به شبکه‌های جدید آمادگی لازم را داراست؛ اما با توجه به ارتباط بین شرکت‌های چینی و مقامات کاخ سفید و اطلاعات به‌دست‌آمده، این دستگاه تاشدنی احتمالا در حدود نیمه‌ی دوم سال ۲۰۱۸ در اروپا به فروش خواهد رسید.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share