دانش و فناوری

داده های دزدیده شده از ۲۲ بانک پاکستانی در دارک وب حراج می شود

داده های دزدیده شده از 22 بانک پاکستانی در دارک وب حراج می شود

یکی از مقام های بلندپایه پاکستان از حراج و عرضه داده های بانکی هزاران نفر از شهروندان این کشور در دارک وب خبر داده است. هکرها تنها در یک مورد با استفاده از این داده ها بیش از ۲.۶ میلیون دلار سرقت کرده اند.

دارک وب بخش سیاهی از اینترنت جهانی محسوب می شود که در آن تقریبا همه چیز از چشم مصنوعی گرفته تا مدرک و اسناد جعلی و انواع سلاح و مهمات عرضه می شود و رهگیری فروشندگان و خریداران به واسطه مسیریابی خاص بسیار سخت و دشوار است. «محمد شعیب»، رییس آژانس بازرسی فدرال پاکستان (FIA) به دنبال عرضه داده های به سرقت رفته در دارک وب گفت:

بر اساس گزارشاتی که دریافت شده است اکثر بانک ها هدف این حملات قرار گرفته اند. بیش از ۱۰۰ مورد [از حملات سایبری] در FIA ثبت شده و در دست بررسی هستند. تا کنون چندین نفر در این رابطه بازداشت شده اند که شامل یک گروه بین المللی هم می شود.

داده های دزدیده شده از 22 بانک پاکستانی در دارک وب حراج می شود
داده های دزدیده شده از ۲۲ بانک پاکستانی در دارک وب حراج می شود

این حمله سایبری اطلاعات کارت های اعتباری بیش از ۲۰ هزار کاربر را هدف قرار داده اما نکته عجیب اینجاست که هکرها ۲۲ بانک مختلف را هدف قرار داده و به آنها نفوذ کرده اند. به گفته Group-IB هکرها تا کنون ۲.۶ میلیون دلار را از خودپردازهای خارجی برداشت کرده اند. این مساله باعث شده ۶ بانک پاکستانی مبادله از طریق دبیت کارت را در خارج از این کشور متوقف کنند.

مجرمان سایبری قبلا هم ۱۰.۵ میلیون پوند را با استفاده از داده های به سرقت رفته در خارج از این کشور برداشت کرده بودند. Group-IB عرضه این کارت ها در دارک وب را بسیار عجیب خونده چرا که چنین اتفاقی به ندرت در بازار سیاه اینترنت رخ می دهد.

محمد شعیب حفاظت از اطلاعات مشتریان را وظیفه بانک ها بیان کرده است و از آنها خواسته اقدامات لازم را برای افزایش امنیت سیستم ها در دستور کار قرار دهند. بانک مرکزی این کشور نیز به بانک ها دستور افزایش معیارهای امنیتی را داده تا اطلاعات مشتریان در دارک وب حراج نشود.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share