دانش و فناوری

تنظیم خودکار نور نمایشگر در گوشی های پایین رده سامسونگ

تنظیم خودکار نور نمایشگر در گوشی های پایین رده سامسونگ

شرکت کره ای سامسونگ در نظر دارد تا قابلیت تنظیم اتوماتیک نور نمایشگر را به گوشی های پایین رده خود اضافه کند.

گوشی های پرچمدار و اقتصادی با یکدیگر تفاوت زیادی دارند. این تفاوت ها علاوه بر بخش سخت افزار، در بخش نرم افزار نیز قابل مشاهده است. گوشی های پایین رده به پردازنده های ضعیف تر، رم کمتر و همچنین حافظه داخلی کمتری مجهز می شوند.

استفاده از تجهیزات کمتر باعث می شود گوشی های هوشمند اقتصادی با قیمت پایین تری در اختیار خریداران قرار بگیرد. یکی از این ویژگی ها، سنسور سنجش نور محیط بوده که در گوشی های پایین رده سامسونگ حضور ندارد.

عدم وجود سنسور سنجش نور محیط به معنای آن است که کاربر به قابلیت تنظیم اتوماتیک نور نمایشگر دسترسی ندارد. سامسونگ موفق شده بدون حضور این سنسور، چنین قابلیتی را به گوشی های پایین رده خود اضافه کند.

تنظیم خودکار نور نمایشگر در گوشی های پایین رده سامسونگ
تنظیم خودکار نور نمایشگر در گوشی های پایین رده سامسونگ

سامسونگ به تازگی یک بروزرسانی برای گوشی گلکسی J8 عرضه کرده که قابلیت تنظیم اتوماتیک نور نمایشگر را در اختیار کاربران این دستگاه قرار می دهد. این دستگاه به جای یک سنسور مجزا برای سنجش نور محیط، از دوربین سلفی این گوشی هوشمند استفاده می کند.

بر اساس اخبار اعلام شده توسط سامسونگ، زمانی که کاربر قفل گوشی خود را باز می کند دوربین سلفی آن یک تصویر را به ثبت می رساند. این گوشی هوشمند به وسیله تصویر گرفته شده میزان نور محیط را تشخیص داده و نور نمایشگر را به صورت خودکار تنظیم می کند.

سامسونگ ادعا می کندکه این تصویر در دستگاه ذخیره نمی شود، در همین راستا کاربران نباید نگران امنیت آن باشد.

این قابلیت در مقایسه با گوشی هایی که دارای سنسور سنجش نور محیط هستند، عملکرد محدودتری دارد؛ با این حال کاربران نیازی به تنظیم دستی نور نمایشگر ندارند. انتظار می رود این قابلیت در آینده برای دستگاه های دیگر این برند کره ای نیز عرضه شود.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share