دانش و فناوری

افشای رمز کاربران در باگ امنیتی جدید اینستاگرام

افشای رمز کاربران در باگ امنیتی جدید اینستاگرام

باگ امنیتی جدید اینستاگرام منجر به افشای پسورد حساب کاربری افراد می شود. این باگ در ابزار Download Your Data این شبکه اجتماعی حضور دارد.

در اوایل سال جاری میلادی شبکه اجتماعی اینستاگرام ویژگی جدیدی را برای کاربران معرفی کرد. این ویژگی به کاربران این اجازه را می دهد که اطلاعات خود را ذخیره سازی کنند. کاربران با استفاده از این ابزار به دانلود تصاویر، ویدیوها، اطلاعات پروفایل و تمام اطلاعاتی خود قادر هستند.

از این قابلیت می توانیم به عنوان بکاپ اینستاگرام یاد کنیم که باعث حفظ اطلاعات افراد در زمان هک شدن حساب کاربری و یا دزدیده شدن دستگاه می شود. در حالی که بسیاری از کاربران از این ویژگی استفاده می کنند، گزارشی جدید به باگ آن اشاره می کند.

بر اساس گزارشی که به تازگی از The Information منتشر شده، باگ امنیتی اینستاگرام باعث افشای رمز کاربران می شود. به نظر می رسد زمانی که کاربران از ابزار Download Your Data استفاده می کنند، در URL آن ها پسورد نیز حضور دارد. این موضوع می تواند رمز حساب کاربری افراد را در اختیار هکرها قرار دهد.

افشای رمز کاربران در باگ امنیتی جدید اینستاگرام
افشای رمز کاربران در باگ امنیتی جدید اینستاگرام

به نظر می رسد این مشکل تنها برای تعداد کمی از کاربران ایجاد شده است و با مشکل فراگیری روبه‌رو نیستیم. این مشکل می تواند برای افرادی که از کامپیوترهای عمومی استفاده می کنند، مشکلات زیادی را ایجاد کند.

در صورتی که برای شما نوتیفیکیشن ارسال نشده است، نگرانی از افشای رمز شما وجود ندارد. برای افزایش امنیت حساب کاربری خود می توانید پسوردتان را عوض کنید و یا احراز هویت دو مرحله ای را فعال کنید.

شبکه اجتماعی اینستاگرام در سال های اخیر پیشرفت های زیادی داشته که تجربه کاربری افراد را بهبود می دهد؛ با این وجود باگ های زیادی در آن گزارش شده است که اینستاگرام توانسته است بسیاری از آن ها را حل کند.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share