دانش و فناوری

افت فروش آیفون XS و XR برخلاف پیش بینی ها

افت فروش آیفون XS و XR برخلاف پیش بینی ها

طبق گزارش های منتشر شده مختلف، فروش محصولات جدید اپل افت زیادی داشته است. آیا این کاهش فروش می‌تواند برای اپل مشکل ساز شود؟

آن طور که از تامین‌کنندگان مختلف محصولات اپل شنیده می‌شود، پیش‌بینی‌ میزان فروش محصولات این شرکت پایین آمده است و آخرین مدل آیفون‌های عرضه‌شده، آن‌طور که انتظار می‌رفت، فروش خوبی نداشته‌اند. طبق گزارش ژورنال تودی، اپل برای هر دو محصول آیفون XS و آیفون XR افت فروش داشته است. کاهش‌های کلی تقاضا در بازار موبایل به‌خصوص در بازار چین، پیش‌بینی میزان تقاضا برای پرچمداران اپل را سخت کرده است. به گفته‌ی وال استریت ژورنال، تغییرات متعدد در برنامه های تولید محصولات Apple برای توزیع‌کنندگان مسلما ناخوشایند است.

البته این کاهش تقاضا احتمالا برای اپل مشکل بزرگی نخواهد بود. زیرا اپل میزان فروش بسیار خوبی را برای مدل‌های قبلی خود تجربه می‌کند. بر پایه بیشتر پیش‌بینی‌ها میانگین فروش محصولات اپل در سه‌ماهه‌ی جاری با افزایش روبرو خواهد بود. بنابراین،‌ اگر فرض کنیم میزان فروش پرچمداران اپل کاهش یابد،‌ درآمد این شرکت ثابت خواهد بود و با افت مواجه نخواهد شد.

افت فروش آیفون XS و XR برخلاف پیش بینی ها
افت فروش آیفون XS و XR برخلاف پیش بینی ها

البته تامین کنندگان محصولات اپل از این نوسانات تقاضا، آسیب بیشتری خواهند دید. بر اساس گزارش وال استریت ژورنال و به‌گفته‌ی یکی از توزیع‌کنندگان محصولات اپل، انجام کسب‌وکار با اپل بسیار خطرناک است زیرا اغلب آنچه که وعده داده‌شده، معکوس می‌شود.

بر اساس گزارش منابع خبری، میزان سفارش iPhone XR کاهش یک‌سومی را تجربه کرده و حتی در هفته‌ی اخیر کاهش فروش بیشتری را داشته است. میزان کاهش سفارش آیفون ۱۰ اس و آیفون ۱۰ اس مکس کمتر بوده‌ است. در اوایل ماه جاری سهام اپل با کاهش ۵ درصدی مواجه شد زیرا تامین‌کنندگان اپل به سرمایه‌گذاران گفته بودند که انتظار می‌رود تعداد فروش کمتر از حد پیش‌بینی‌شده باشد.

سال گذشته نیز داستان‌های مشابهی در مورد کاهش فروش iPhone X شنیده می‌شد. اما این موبایل در ادامه تبدیل به محبوب ترین موبایل تاریخ شد. پیش‌بینی اولیه‌ی اپل برای میزان فروش iPhone X بسیار خوشبینانه بود ولی اپل در ادامه سفارشات را با ۲۰ میلیون واحد کاهش داد.

اپل دیگر در گزارش‌های مالی سه‌ماهه‌ی خود به تعداد فروش دستگاه‌هایش اشاره‌ای ندارد، بنابراین نمی‌توانیم منتظر گزارش روشن تازه ای برای میزان فروش این شرکت بود. فروش اپل در فصل تعطیلات معمولا بسیار خوب است و انتظار می‌رود این شرکت در اکتبر تا دسامبر ۲۰۱۸ (آبان تا دی‌ماه)، فروشی بین ۸۹ تا ۹۴ میلیارد دلار داشته باشد.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share