دانش و فناوری

شکاف امنیتی یک تولید کننده پهپاد اطلاعات کاربران را فاش کرد

شکاف امنیتی در فروم آنلاین یک تولید کننده پهپاد، به هکرها اجازه دسترسی به اطلاعات محرمانه، تصاویر و ویدئوهای ثبت شده کاربران آن را داد.

به گزارش گپگاه به نقل از تک کرانچ، یک شکاف امنیتی نگران کننده در خدمت ابر شرکت DJI (تولید کننده پهپاد) به هکرها اجازه دسترس کامل به حساب های کاربران را داده است.

محققان امنیتی موسسه Check Point در ماه مارس متوجه شکافی در زیربنای خدمت ابر این شرکت شدند. این شکاف امنیتی به هکرها اجازه می داد وارد حساب های کاربران شده و به اطلاعات محرمانی آنها مانند مکان پهپاد، نقشه ها، اطلاعات، تصاویر یا ویدئوهای ثبت شده دسترسی یابند.

البته DJI ادعا می کند این شکاف امنیتی را در ماه سپتامبر برطرف کرده است.

کاربران با کلیک روی یک لینک حاوی بدافزار که از طریق DJI Forum به اشتراک گذاشته شده بود، قربانی هکرها می شدند. این فروم آنلاین برای گفتگو میان کاربران شرکت درباره محصولات ایجاد شده بود.

هر کاربری که روی لینک حاوی بدافزار کلیک کرده، احتمالا اطلاعات ورودبه حساب های کاربری او هک شده و در نتیجه اطلاعات حساب، فروشگاه، فروم و بقیه داده های او سرقت شده است.

این شکاف امنیتی از توکن های مربوط به احراز هویت ناشی می شد. کاربران به کمک این توکن ها می توانستند در سایت های مختلف DJI ورود کنند.

چندی پیش هکرها با استفاده از همین شکاف امنیتی اطلاعات ۵۰ میلیون کاربر فیس بوک را سرقت کردند.

این شرکت پس از گزارش شکاف امنیتی، نرم افزار و سخت افزار خود را بررسی کرده تا از حملات مشابه جلوگیری کند.

نظر شما

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share